4/5 - 92 Kişi Yorum Yap, Kazan!
25,55 TL
36,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Adı Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve insana dair, öğrenmemesi gereken ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.

"Doğu ile Batı arasındaki fark, Türkiye'dir. Hangisinden hangisini çıkarınca geriye Türkiye kalır, bilmiyorum ama aralarındaki mesafe Türkiye kadar, ondan eminim. Ve biz orada yaşıyorduk. Her gün politikacıların televizyonlara çıkıp jeopolitik öneminden söz ettiği bir ülkede. Önceleri çözemezdim ne anlama geldiğini. Meğer jeopolitik önem, içi kapkaranlık ve farları fal taşı gibi otobüslerin, sırf yol üstünde diye, gecenin ortasında mola verdiği kırık dökük bir binanın ada ve parsel numaralarıyla yapılan çıkar hesapları demekmiş. 1.565 km uzunluğunda koca bir Boğaz Köprüsü anlamına geliyormuş. Ülkede yaşayanların boğazlarının içinden geçen dev bir köprü. Çıplak ayağı Doğu'da, ayakkabılı olanı Batı'da ve üzerinden yasadışı ne varsa geçip giden, yaşlı bir köprü. Kursağımızdan geçiyordu hepsi. Özellikle de, kaçak denilen insanlar… Elimizden geleni yapıyorduk... Boğazımıza takılmasınlar diye. Yutkunup gönderiyorduk hepsini. Nereye gideceklerse oraya… Sınırdan sınıra ticaret… Duvardan duvara…"
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 343

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hakan Günday’ın romanları hayatın sert yanlarını anlatmıyor, yakından bakarsan “hayat zaten bu,” diyor.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%71,1
%21,1
%4,4
%1,1
%2,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.08.2019

Cuma sen misin?

Okuduktan sonra kitabı yakıp, ateşiyle sigaranızı tutuşturmanıza sebep olabilecek kadar sarsıcı.

02.08.2019

çocuk aklı

Kimine göre bir mülteci hikayesi, kimine göre ise mültecileri kaçıranların. Bana göre babasının sınırlarını çizdiği hayattan kaçmak isteyen bir çocuğun o hayatı kendisiyle nasıl özdeşleştirdiğinin hikayesi. Kaçacak yer bulamazsan sana öğretileni değil öğretilenlerden anladığını yaşarsın.

26.07.2019

Tokat gibi kitap

Hakan Günday; fanusta yaşayanların suratına kitaplarıyla teker teker tokat atıyor, "bunlar gerçek ve böyle insanlar var!" Daha da bunlardan biriydi benim için.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız