4/5 - 4 Kişi Yorum Yap
29,25 TL
45,0 TL %35
Standart Teslimat : 29 Ocak - 02 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dağın Efsanesi Hasan Sabbah ve Alamut Kitap Açıklaması

 


Dağın Efendileri... Hasan Sabbah ve fedaîlerinin gerçeği neydi? Alamût Kalesi neden fethedilemedi? Kaledeki muazzam yiyecek ve su ambarlarının özelliği neydi? Cennet Bahçeleri gerçekten var mıydı? Bir vezir, bir şair ve bir dinî liderin yolları gerçekten kesişti mi? Hasan Sabbah'ın fedaîlerine niçin Haşhaşi denilmekteydi... Onlar gerçekten birer ölüm makinesi miydiler? Bir Alamût fedaisi gerçekte kimdi?

Elinizdeki kitapta, Hasan Sabbah'ın medrese öğrenciliğinden İsmâilî liderliğine uzanan hayat öyküsü, kıvrak bir zeka ve karşı konulamaz bir ikna kabiliyeti, propaganda metodu, dinî siyasallaştırması, suikast emirleri, Alamût Kalesi'nin tarihi fonksiyonu, Alamût fedaîlerinin gücü ve direnişi orijinal kaynakların ışığında inceleniyor.Sayfa Sayısı: 318

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınevi
Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.11.2020

Alamut hakkında bilimsel bir eser

Konunun uzmanından, hem dönemi hem de dönemin baş aktörlerini es geçmeden Hasan Sabbah'ı anlatan doyurucu bir eser okuma imkanı sağlayan bir kitap. Özellikle Selçuklular ile münasebetleri çok iyi ele aldığını düşünüyorum. Konu hakkında okunabilecek nadir ciddi kitaplardan.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.