43,8 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Coğrafi Keşiflerin İçyüzü Kitap Açıklaması

 

“Onların herşeylerini tahrip ettik. Felsefeleri, dinleri mahvoldu. Artık hiçbir şeye inanmıyorlar. Derin bir boşluğa düştüler. Anarşi veya intihar için uygun bir hâle geldiler. ”


-Luis Masignon-


“Bizim istismarcılar olduğumuzu biliyorsunuz. Bizim, önce altın ve madenlere el attığımızı, sonra da yeni kıtaların petrolünü eski ülkelere taşıdığımızı biliyorsunuz. Bunun debdebeli sonuçlarına şâhit olarak saraylarımız, katedrallerimiz ve büyük sanayi şehirlerimiz yeter…”


-Jean-Paul Sartre-


“Kalküta'dan bakınca, etrafta pislik yığınları arasında, nasıl çalışabildiğine hayret edeceğiniz fakir, yoksul, pis insanlar göreceksiniz. Bunlar batı uygarlığının, refah ve mutluluğunun harcını karıştırıyorlar…”


-Marsel Pernaya-


“Gerçeği gizlemeye ne gerek var? Sömürgecilik ilk uygarlık hareketi değildi. Çıkarların dürttüğü bir zor hareketi idi.”


-Albert Sarraut (Fransız Sömürge Bakanı)-


“Bunca şehir temelinden yıkılıyor, bunca milletin kökü kurutuluyor, milyonlarca insan kılıçtan geçiriliyor, dünyanın en zengin, en güzel ülkesinin altı üstüne getiriliyor, niçin? İnciler, biberler alıp satacağız, diye. Aşağılık makine zaferleri bunlar!..”


-Montaigne-


“Beyaz adam, toprağı çocuklarından çalmaktadır. Açlığın dünyayı saracak beyaz adam! Ve ardından koca bir çöl bırakacaksın… Biz gidiyoruz… Ama beyazlar da bir gün bu topraklardan gidecektir. Belki de bütün ırklardan daha çabuk. Yataklarınızı zehirlemeye devam edin! Ve bir gece kendi çöplerinizde boğulacaksınız!..”


-Seattle (Duwarmish Kızılderilileri Reisi)-


 


  (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.12.2021

Avrupa ve Amerika'nın Köksüzlüğü

Yıllardır dünya tarihinde sanki bomboş ,bakir toprakları keşfetmiş gibi gösterilen zatların(Colomb,Macellan,Vasco de Gama vb.) bir işgal politikası güderek yerli halkı kıyımdan geçirmesi ,onların her türlü zenginliğini hunharca gasp etmeleriyle ele geçirdikleri topraklara yerleşmeleri ve kan gölü üzerine oturdukları bu topraklardan dünyaya medeniyet borazanlığı yapmaları ve insanlarında buna inanmasını anlatan uyandırıcı bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.