26,6 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çıtır Çıtır Felsefe 14 - Başarı ve Başarısızlık Kitap Açıklaması

 

Başarı ve başarısızlığın tek bir tanımı ya da tek bir ölçeği olabilir mi? Nedir başarı? Herkes için aynı anlama mı gelir, yoksa herkesin başarı kriteri farklı mıdır? Sorular sadece yanıt bulmak için sorulmazlar, bazen o soruyla birlikte yaşamanız gerekir. Yazar Brigitte Labbe ve Felsefe Profesörü Michel Puech kaleminden çıkan Çıtır Çıtır Felsefe 14- Başarı ve Başarısızlık; yaşamın içine yerleşen kavramları sorular aracılığıyla açıklar. Okul çağıyla başlayan kavramsal algılama sürecini destekleyen eser 8 yaş ve üzerindeki her okura hitap eder.

 

"Çıtır Çıtır Felsefe 14- Başarı ve Başarısızlık" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çıtır çıtır, eğlenceli, düşündürücü ve ters yüz yapan bir eser ile karşı karşıyasınız! Çıtır Çıtır Felsefe 14- Başarı ve Başarısızlık; hayatın içine ve gündelik yaşama yerleşmiş bazı kalıp sözcük ve kavramlardan yola çıkıyor. Eser; hayatı eğlenceyle ve üstesinden gelinebilir bir yaklaşımla anlatarak eşsiz bir okuma sunuyor. Başarının sadece ders, ticaret, güzellik, medya ya da spor başarısı olmadığını; başarısızlığın ise tek bir kritere dayanmadığını örnek olaylar, meslekler ve sık yaşanan durumlar aracılığıyla anlatıyor. Başarı zehrine bulaşmadan bir şeyi iyi yapabilmeyi ve yaparken keyif alabilmeyi fark ettiren eser; çocuk ya da yetişkin olmak fark etmeksizin sorunlara farklı açıdan bakmayı öğretiyor. Her başarının mutlu etmediğini, her başarısızlığın da duyguları yerle bir edemeyeceğini gösteriyor. Kitap; kısa anlatımları ve şaşırtıcı alt başlıklarıyla çocukların ilgi ve merakını yüksek tutuyor. 40 sayfalık eser; sayfa tasarımı, yazı karakteri ve renkli karikatürleriyle kitabı bir çırpıda okutacak dinamizmi yakalıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sorbonne Üniversitesi Felsefe Profesörü Michel Puech danışmanlığında Brigitte Labbe tarafından yazılan Çıtır Çıtır Felsefe serisinde yer alan Başarı ve Başarısızlık; Günışığı Kitaplığı'ndan çıkar. Fransızcadan Türkçeye çevrilen 32 kitaplık seri Fransa'da okullar tarafından en çok önerilen kitaplar arasında üst sırada yer alır. 25 farklı dile çevrilen eserlerin yazarı Brigitte Labbe, Fransa'nın en saygın devlet nişanı olan Legion d'Honneur ile çocukların eğitimine yaptığı katkıdan dolayı ödüllendirilir. Fransızcadan Türkçeye Azade Aslan tarafından çevrilen eserin eğlenceli çizimleri illüstratör Jacques Azam tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çocuklara başarının ya da başarısızlığın tek bir kavram olamayacağını fark ettiren Çıtır Çıtır Felsefe 14- Başarı ve Başarısızlık kitabı ile birlikte yine aynı seriden çıkan; Çıtır Çıtır Felsefe 3- Gerçekten ve Yalancıktan ve Çıtır Çıtır Felsefe 15- Haklar ve Ödevler adlı eserler de ilginizi çekebilir.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.