48,1 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çılgın Türkler Kıbrıs Kitap Açıklaması

 


Türk kalmak için verilen 100 yıllık şaşırtıcı, dehşet verici mücadele.

T. Özakman'ın Diriliş, Şu Çılgın Türkler ve Cumhuriyet-Türk Mucizesi eserlerinden oluşan Türkiye Üçlemesi, toplam 623 baskı yapmıştır.

Yazar bu kez yine yakın tarihimizin büyük konularından biri olan Kıbrıs sorununu yazdı. Kıbrıs'ın fethinden günümüze kadarki çarpıcı olayları, direniş destanlarını, Kıbrıs'ın yüz yıllık Milli Mücadelesini ve Barış Harekâtını bir bütün olarak yine belge-roman tarzında işledi. Çılgın Türkler-Kıbrıs'ın da üçlemenin gördüğü benzersiz ilgiyi göreceğine inanıyoruz.
Okumaya başlayınca hak vereceksiniz.

Çılgın Türkler-Kıbrıs'tan birkaç parça:

 • Donanma Kıbrıs'ın batısından geçerek Ada'nın güneyindeki Larnaka (Tuzla) körfezinde demir attı. 170 kadırga, 30 kalyon ve çeşitli 160 gemi, toplam 360 gemi denizi kapladı, direklerden ufuk görünmez oldu. (1570)

 • Konaktan Baf kapısındaki kışlaya gidildi. Türk bayrağı törenle indirilerek yerine İngiliz bayrağı çekildi. Bu törende protokol gereği birkaç Türk yönetici bulundu. Hepsinin gözleri doldu. Bu bayrak bu göndere elli bin şehit, binlerce gazi pahasına çekilmişti. Bu acı işlem her şehirde ve ilçede yapılacak, ay yıldız Kıbrıs'tan silinecekti. İndirilen bayrakları alan Türkler özenle katlayıp sakladılar. Bir gün hepsi gerekli olacaktı. Çünkü Türkün bir gün geri geleceğine inanıyorlardı.(1878)

 • Rumlar kapıyı tekmeleyip banyoya daldılar. Küvetin içindeki anneyi ve üç çocuğu görmüşlerdi. Türk subayının eşi ve çocukları bunlardı işte! Görerek, nara ata ata otuz üç el ateş ettiler. Dördü de öldü. Çocukların kanları, beyin parçaları, saçları tavana sıçrayıp yapıştı. (24 Aralık 1963)

 • Paraşütçüler Kıbrıs toprağına rahmet gibi yağıyorlardı. Kıbrıslı Türklerin kimi sevinçten ağlıyor, kimi şükür secdesine kapanıyor, kimi avaz avaz bağırıyordu. Denktaş'ın gözyaşları ip gibi yüzüne akıyordu. Acı, zulüm, ölüm, horlanma, eziyet, baskı ile dolu karanlık, kanlı yıllar sona ermişti. Bir Kıbrıs Türkü, bütün Rumlara işittirmek ümidiyle sesi çıktığı kadar bağırıyordu:

  "Türkler gelirse işte böyle gelir!" (20 Temmuz 1974)

  Kıbrıs Türkü'nün, varlığını, kimliğini, onurunu, yaşama hakkını savunmak uğruna verdiği mücadele insanlık tarihinin yüz akıdır. Bu yüzden bu kitabın hedef kitlesi "insan"dır.  Sayfa Sayısı: 464

  Baskı Yılı: 2012


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Bilgi Yayınevi

 • Yorumlar

  Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

  24.06.2012

  Machiavelli, TC ve KKTC

  Prens adlı kitabında Machiavelle, savaşta sizden daha güçlü bir ülkeden yardım istemeyin, çünkü kazansanız bile kaybeden siz olursunuz diyordu bir bölümde. Benim aklıma da hemen Türkiye´nin Kuzey Kıbrıs'a tutumu geldi. Yazık gerçekten yazık, hala onları Türkiye´nin yavrusu statüsünü kabul etmek zorunda görenlere yazıklar olsun.

  23.04.2012

  . . .

  Tanıtıma bakılırsa Sezercik Küçük Mücahit seviyesinde bir kitap. "Milli duygular"ını coşturmak isteyen kitle için yazıldığı ortada. Okumaya değmeyecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ha bir de bunun kurgu olduğunu unutmayın. Romanların tarihi olayları olduğu gibi yansıtma amacı yoktur ki kendini tarihçi olarak tanıtan insanlar bile tarafsız bakmayı beceremiyor doğru düzgün.
  Not: Bu izlenime tanıtım yazısından edindim. Kitabı okumadım, kimseyi yanıltmak istemem.

  16.04.2012

  Turgut Özakman´a teşekkür ve bir dilek...

  Turgut Özakman, Allah size uzun ömürler versin. Kıbrıs davasını sizin sayenizde anladım. Sizden bir dileğim olacak, Ermeni Meselesini aynı üslupla bizlere anlatın. Ermeni Meselesi ile ilgili bir kitap bekliyorum sizden.
  Bu arada  dipnotlardan yakınılıyor gibi, ama ben dipnotlarınıza bayıldım. Hikaye değil, gerçek tarih okuduğumu dipnotlardaki ayrıntılardan daha net anlıyorum.
  Ellerinize, yüreğinize sağlık.

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.