3612,5 TL
Peşin Fiyatına 3 Taksit Fırsatı!
Standart Teslimat : 01 Nisan - 04 Nisan
Bu üründe kargo bedava!

Cihannüma - 360 Yıllık Bir öykü Kitap Açıklaması

 

TARİHİN DERİNLİKLERİNDE BİLİMLERARASI MUHTEŞEM BİR YOLCULUK

360 YILLIK BİR ÖYKÜ

Osmanlı döneminde ‘Tarih, Coğrafya, Astronomi,Din ve Dil’e bakış...

1648 yılında Katip Çelebi tarafından yazılmaya başlanan, 1654 yılında Çelebi'nin eklemeler yaparak yeniden yazdığı ve 1732 yılında İbrahim Müteferrika'nın da eklemeleri ile Matbaa-ı Amire’de bastığı Kitab-ı Cihannüma 2008 yorumu  ve biçimi ile Boyut Yayıncılık tarafından yeniden hayata geçirildi.

Astronomi ve Coğrafya bilgilerinin yanısıra sosyal bilimlere de geniş yer ayrılan Cihannnüma’da  kentlerin enlem ve boylamları, birbirlerine uzaklıkları, bölgelerde gerçekleştirilen üretim türleri,  dönemin sanayi, halkların din ve dilleri hatta nüfusları erkek, kadın ve çocuk sayıları saptanmış olarak aktarılıyor.

Katip Çelebi’nin iki, İbrahim Müteferrika'nın bir defa ele aldığı, Kitab-ı Cihannüma,  Boyut’un yenilikçi anlayışı ve özgün tasarımı ile aslından uzaklaşmaksızın ve fakat tarihi  bilgileri anlaşılır kılarak, günümüz Türkçesi ve baskı teknolojisi kullanılarak yeniden yaratıldı.

Sınırlı sayıda üretilen Kitab-ı Cihannüma, kişiye özel, her biri numaralandırılmış sertifikası ile birlikte sunuluyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.