22,4 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Candide Kitap Açıklaması

 


Alman filozofu Leibniz'in "Yaşadığımız dünya dünyaların en iyisidir" mantığına karşı çıkarak yazılan 1759 tarihli Candide, Voltaire'in en önemli yapıtlarından biridir. Candide adlı iyi niyetli bir genç Almanya'da yaşadığı şatodan kovulduktan sonra Avrupa, Afrika ve Asya'da büyük felaketlerin tam ortasına düşer. Depremler, engizisyon tehlikesi, frengi hastalığı, cinayetler arasında oradan oraya savrulur. Mümkün dünyaların en iyisinde yaşadığımızı söyleyen hocası Pangloss'un öğretilerini bu maceralarda hiç aklından çıkartmayacaktır, ama dünyanın halini, insanların kötülüğünü gördükçe de umutsuzluğa kapılmadan edemez. Almanya'da bir şatodan sefil bir hayata, düşler ülkesi Eldorado'dan İstanbul'a dek uzanan, iyimserliği alaya alan ve bu sırada hayatı, hayatın amacını sorgulayan bir yapıt.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 170

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.09.2020

Başyapıt

Yaşadığımız dünyanın alternatif dünyalar arasında en iyisi olduğuna inanan kahramanımızın başına gelen trajikomik olayları anlatmaktadır. Eğlenceli ve ağır hiciv içeren bir eserdir. Sıkılmadan okuyabileceğiniz olağanüstü bir kitap...

07.09.2020

ironi

Önemli bir aydınlama eseridir. İnsanın bu dünyada "neden var olduk, neden ölüyoruz" gibi cevabını asla öğrenemeyeceği şeylerle vakit kaybetmektense, her insanın bildiği en iyi şeyi yapması "kendi bahçesini yetiştirmesini" söyler. Okunması gereken, ironilerle dolu klasiklerden.

03.09.2020

Kandit

Leibniz'i alaya aldığı kitaptır. Haklıdır üstelik. Candide kitabın sonunda yolunu İstanbul'a düşürür sevdiği uğruna ve düğüm buradaki bir köylümüzce çözülür.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.