56,25 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çağdaş İslami Akımlar Kitap Açıklaması

 

Batı’nın Müslüman toplumlara yönelik siyasi, askeri ve kültürel tehdit ve işgaliyle ortaya çıkan kriz, farklı tepkileri doğurmuş ve bu tepkiler, İslam coğrafyasının merkezi bölgelerinden başlamak üzere birçok ülkede farklı vurgulara sahip çözümler ve programlar geliştiren dini oluşumların ve hareketlerin ortaya çıkmasına yol açmıştır.


 


Bir ders kitabı olarak hazırlanan Çağdaş İslami Akımlar, son iki asırda ortaya çıkan İslami oluşum ve hareketleri sadece tanıtmakla kalmayıp onların tepki ve tavırlarını anlamak üzere kuşatıcı bir teorik çerçeve ve tasnif sunmakta, nasların yorumundan siyasete, fıkıh ve mezheplerden tasavvuf ve tarikatlara, eğitim ve bilime kadar birçok konuda ortaya koydukları görüş, tavır ve uygulamalara yön veren temel yaklaşımlarına işaret etmektedir.


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.05.2019

Öğrenci Dostu Bir Kitap

Duru dili, nitelikli sınıflandırmaları ile seve seve okuduğum Kemal Gözler'in tarifiyle "öğrenci dostu" bir ders kitabı görünümünde hazırlanmış bu kitaptan çok şey öğrendim. Teşkilatlanma, cemaatler hakkında hiçbir akademik okumam yoktu, bu ilk oldu. Ve şunu anladım ki Orta Doğu'da örgüt/cemaat kurmak oldukça kolay, insan kaynağı bulmak hiç de zor değil. Dikkatle okuduğum, çok sevdiğim bir eser oldu. Bilhassa akademisyenlerin, alan dışındaki kişilerin de bilgi edinebileceği kaynakları üretmekte yetersiz olduğu iddialarının konuşulduğu şu günlerde Mehmet Ali hocanın bu eseri ilaç gibi geldi. Bu nitelikte eserlerin artmasını diliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.