62,5 TL
Standart Teslimat : 29 Mart - 01 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Cadının Yüreği Kitap Açıklaması

 

Cadının Yüreği romanı, kelimenin tam anlamıyla kalp kırıklığı ve alevlerle başlıyor. Angrboda üç kez yakılıyor, bıçaklanıyor ve Odin'e istediği bilgiyi vermeyi reddettiği için kalbi çıkarılıyor. Angrboda, yaralı ve güçsüz hâlde ormanın en uzak köşelerine kaçıyor ve isminin Loki olduğunu söyleyen bir adam tarafından bulunuyor. Düzenbaz tanrıya duyduğu güvensizliğe rağmen Angrboda aşık oluyor. Böylece eski masalları andıran aşk, umut ve heyecan dolu, büyüleyici bir hikâye başlıyor. Cadının Yüreği ilginizi çektiyse esere daha yakından bakalım.

 

"Cadının Yüreği" adlı kitabı neden okumalısınız?

Cadının Yüreği’nde yazar Genevieve Gornichec, daha önce İskandinav mitolojisinde kendisinden pek bahsedilmeyen bu kadın kahramana bir hayat yaratarak onun gizemli tarihini şekillendiriyor. Peki, kim bu Angrboda? O; güçlü bir kadın, bir anne, bir sevgili ve bir cadı. Roman; Angrboda'nın kendini kurtarıp saklanmasıyla başlıyor. Hikâyenin çoğu da Angrboda'nın güçlü bir tanrıdan nasıl kendini uzaklaştırmaya çalıştığına ve Angrboda ile Loki arasındaki aşk hikâyesine odaklanıyor. Loki, Angrboda'yı tamamen güçsüz ve yaralı bir hâlde bulduğunda Odin’in ondan aldığı kalbi kelimenin tam anlamıyla ona geri veriyor. Birliktelikleri, Odin'in her şeyi gören gözünden güvenli bir şekilde gizleniyor ve Angrboda üç sıra dışı çocuk dünyaya getiriyor: Tanrıça Hel, Midgard Yılanı Jörmungandr ve Kurt Fenrir. Ancak Angrboda, kehanet güçlerini yavaş yavaş geri kazanırken mutlu yaşamlarının tehlikede olduğunu öğreniyor. Ragnarök geldiği için sonsuza kadar saklanamayacağının farkında olan Angrboda, üzerine düşeni yapıyor. Eser, kendi hikâyesini anlatması ve paylaşması için Angrboda'ya ses veriyor. Yazar, sadece Angrboda ile kalmayıp Hel ve Skadi de dahil olmak üzere diğer sessizleştirilmiş kadın karakterlere romanında rol veriyor. Sayfalar akıp giderken göreceksiniz ki Gornichec; Angrboda'nın hikâyesini büyülü bir güzellikle, eski ve efsanevi zaman dilimini hatırlatan ifadelerle yazıyor. Karakterler arasındaki diyalogların dinamiği ve mitolojik olgular sizi derinden etkileyecek ve kitap hiç bitmesin isteyeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Genevieve Gornichec'in etkileyici romanı Cadının Yüreği’nin yazılmasının bir ay sürdüğünü ancak hazırlık sürecinin 10 yılı bulduğunu biliyor muydunuz? İskandinav mitolojisi üzerine bir dönem ödevi yazması gereken Gornichec, profesörün bu ödevin Loki hariç her şey hakkında olabileceğini söylemesi üzerine Angrboda'ya yönelir. Gornichec, sonunda Angrboda'yı mitolojideki diğer kadın figürlerle ilişkilendiren bir makale yazmaya karar verir. İthaki Yayınları tarafından 2022 yılında ilk basımı yapılan eser, 336 sayfadan oluşur ve Türkçeye Ceren Gürein tarafından çevrilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer siz de efsanelerde sessizleştirilmiş, kendi öyküsünü anlatma şansı tanınmamış kadın karakterlerin hikâyelerini okumak isterseniz Madeline Miller’ın kaleminden Ben Kirke, Natalie Haynes’ın Bin Gemi ve Pat Barker tarafından kaleme alınan Kızların Suskunluğu isimli romanlara göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.04.2022

Hasarlı

Kitap hasarlı geldi

30.03.2022

İskandinav mitolojisi sevenler için muhteşem bir seçim.

İskandinav mitolojisi sevenler için muhteşem bir seçim.

16.03.2022

BERBAT PAKETLEME VE HASARLI ÜRÜN

KİTAPLARIN GENELİ HASARLI GELİYOR . PAKETLEMESİ KÖTÜ.TAM HAYAL KIRIKLIĞI...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.