112,5 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Büyük Sorular Kitabım Kitap Açıklaması

 

Çocuklar; izledikleri, oynadıkları veya yedikleri her şeyi sorgulayıp meraklarını gidermek istiyorlar. Bu sebeple gün içinde ebeveynlerine onlarca soru soruyor, hatta bazen ısrarcı sorularıyla onları boğuyorlar. Ebeveynler ise çocukların sorduğu bazı soruları cevaplamakta zorlanabiliyor. Sandra Lebrun et Loic Audrain'in yazdığı Büyük Sorular Kitabım isimli eser, çocukların merak ettiği konular hakkındaki soruları ve bu soruların cevaplarını ele alıyor. Bu sayede kitap, çocuğunuzun düşünsel gelişimine katkıda bulunuyor. Gelin, bu eğlenceli kitabı kısaca inceleyelim.

 

"Büyük Sorular Kitabım" adlı kitabı neden okumalısınız?

0-3 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan Büyük Sorular Kitabım; "Oynuyorum", "Giyiyorum", "Yiyorum", "Duyuyorum", "Duyularım", "Gözlemliyorum" ve "Sayıyorum" gibi başlıklardan ve bu başlıklar etrafında şekillenen konulardan oluşuyor. Kitap, içerisinde bulunan 150'yi aşkın rengarenk görseller sayesinde miniklerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kitabın içeriğinde iki görsel arasındaki farkı bulma gibi belirtilen yaş aralığındaki çocukların çözebileceği bulmacalar; "Bu oyuncağın adı ne?", "Bu nesneden kaç adet var?", "Adamın üzerindeki ne?" gibi çocukları konuşmaya teşvik eden basit sorular bulunuyor. Bu sorular sayesinde çocuk, etrafındaki objelerin ne olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını öğreniyor. Uzmanlara göre ebeveynlerin çocuklarına okudukları kitaplarda bulunan resimleri ve soruları, çocukların dil gelişimi için gerçek hayatla ilişkilendirmeleri ve çocuğun katılımını sağlamaları gerekiyor. Böylece kitap okuma esnasında kurulan etkileşimle çocukların hem dinleme hem ifade etme becerileri destekleniyor. Büyük Sorular Kitabım eserindeki günlük yaşamdan görseller ve sorular sayesinde bu öneri kolaylıkla yerine getirilebiliyor. Kitabın sert kapağı ve sayfaları, büyük boyutu, dikkat çekici ve sevimli resimleriyle çocuğunuz bu kitabı elinden düşüremeyecek!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Büyük Sorular Kitabım adlı eserin 2022'nin ilk yarısında en çok satan kitaplardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Ocak ayından temmuz ayının başına kadarki süreçte ünlü bir çevrim içi alışveriş platformunun en çok satan kitaplar listesinde Büyük Sorular Kitabım yer alır. Bu kitap, genellikle çocuğunun dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler tarafından kullanılır ve ebeveynlerin birçoğu kitabı yararlı bulur. Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan kitabın resimlerini Tiago Americo, çevirisini ise Hazel Bilgen yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sandra Lebrun et Loic Audrain'in kaleme aldığı Büyük Sorular Kitabım adlı eseri okuduktan sonra serinin devam kitabı olan Büyük Sorular Kitabım Hayvanlar'a bakabilir; Charlie Griffin'in Hep "Hayır!" Diyen Çocuk, Sara Şahinkanat'ın Üç Kedi Bir Dilek ve Gill Mclean'in Dedektif Zebra ve Kayıp Kurabiyelerin Gizemi adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.12.2021

Harika

Oğlum 1,5 yaşında sorular onun için biraz zor ama ilerleyen zamanda çok eğleneceğimğz kesin

27.08.2021

Bebekler için güzel bir ürün

2 aylık bebeğim için aldım. İnanılmaz kaliteli bir kitap. Kullanmak için sabırsızlanıyoruz

09.04.2021

her bebekte olmalı

her bebeğin kütüphanesinde olmalı ,dikkat çekici,boyutu büyük ve kolay kolay yıpranmıyor sayfalar epey kalın.kızım elinden düşürmüyor 20 aylık

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.