78,0 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Buddenbrooklar - Bir Ailenin Çöküşü Kitap Açıklaması

 

Buddenbrooklar, 20. yüzyılın en saygın yazarlarından Thomas Mann'ın ilk romanıdır. Ama birçok eleştirmenin gözünde, Venedik'te Ölüm'den de büyük bir romandır Buddenbrooklar.

Mann'ın 1900 yılında, 25 yaşında kaleme aldığı roman, Kuzey Almanya'da yaşayan zengin bir burjuva ailenin ve aile ticarethanesinin birkaç kuşak boyunca geçirdiği değişimi ele alır. Buddenbrooklar, modern yaşama ayak uyduramayan saygın bir ailenin çöküşünün öyküsüdür: Doğumlar, evlenmeler, boşanmalar, ölümler, başarılar, başarısızlıklar...

Orta sınıf yaşamının ustalıklı bir portresini çizen roman, aynı zamanda kaybolan burjuva değerler için bir ağıt niteliğindedir. 1929'da Nobel Edebiyat Ödülü'ne değer görülen Mann'ın bu dev yapıtı, modern edebiyatın klasikleri arasındadır. Venedik'te Ölüm, Tonio Kröger, Büyülü Dağ, Doktor Faustus gibi yapıtların yazarının bu başyapıtını yeni çevirisiyle sunuyoruz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.01.2021

Çok Güzel.

Okuduğum en güzel klasiklerden biriydi. Ben bu romanı Savaş Ve Barış' la aynı seviyede görüyorum.

01.01.2021

çok güzel

zevkle okunacak kitap..

27.12.2020

Harika

Kitap o kadar rahat akıyor ki sayfa sayısını fark etmiyorsunuz bile. Ailenin dört kuşaklık hayatı, dönemin sosyal ve siyasal olayları, burjuva halkının orta sınıfa bakış açısı, ailenin bu sosyal ortamdaki düşünceleri, sahip oldukları, olamadıkları, hırsları, arzuları, egoları kitapta çok güzel bir şekilde işlenmiş. Kitapta oldukça fazla karakterin ismi dönmesine rağmen her biri akılda kalıyor, kimin kim olduğu rahat bir şekilde anlaşılıyor. Aileyi çöküşe sürükleyen, aldıkları kararlar, seçimler ve dönemin siyasal ve sosyal olayları oluyor. Okunması gereken, belirli bir hikaye etrafında dönmeden, süreç anlatan bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.