Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Budala - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Budala - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Budala - Hasan Ali Yücel Klasikleri

9/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu. En önemli eserlerinden Budala 1868-1869 yıllarında Russki Vestnik dergisinde tefrika edildi. Dostoyevski bu romanında insan ruhunun labirentini çılgınlık, tutku ve hastalık prizmasında kırılan görüntüsüyle sergilemiştir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 784

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 784

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 656

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 784

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053604419


Yorumlar (3)

Baş yapıt

Her zamanki İş Bankası kalitesiyle yayınlanmış, Dostoyevski´nin kaleminden okunası bir başyapıt.

Eleştiriye cevap

Sayın okurumuz "b´yi arayan c",
Evvela ilginize teşekkür ederiz.  Rastladığınız hataları kaydetmişseniz koray.karasulu@iskultur.com.tr adresine bildirebilirsiniz. İnceleyip değerlendireceğimize sizi temin ederim. Elbette sadece Oblomov için değil, Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi´nden çıkan tüm kitaplara dair görüş ve eleştirilerinizi dizi editörlerine doğrudan (e-posta adreslerimiz internet sitemizde var) iletebilirsiniz.
Saygılarımızla
Koray Karasulu

redaksiyon (düzelti) felaket

Kitabın kelime/cümle düzeltisinden sorumlu Koray Karasulu ve Nebiye Çavuş herhalde şöyle bir bakıp geçmişler esere, çünkü kitapta bir Hasan Ali Yücel basımına göre can sıkan sayıda kelime hatası var.

Sinek küçük ama İş bankası Kültür Yayınlarında bu çok daha mide bulandırıyor.