4,5/5 - 28 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,2 TL
28,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849'da I. Nikola'nın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu. En önemli eserlerinden Budala 1868-1869 yıllarında Russki Vestnik dergisinde tefrika edildi. Dostoyevski bu romanında insan ruhunun labirentini çılgınlık, tutku ve hastalık prizmasında kırılan görüntüsüyle sergilemiştir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 784

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 784

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 656

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%85,7
%3,6
%3,6
%3,6
%3,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.06.2019

Mütevazılıkta bir yere kadar

Prens Mışkinin hayatını merkeze alarak ilerleyen bir kitap, mışkine budala denmesinin nedeni sağralı olması bu kitabın adının doğru konulup konulmadığı tartışmasınıda gündeme getirmiş bir isimlendirme her neyse rivayet o dur ki aslında Dostoyevski bu kitapta kendisini anlatmaktadır. Çünkü babası öldükten sonra çektiği vicdan azabının kendisinde sağra krizlerine neden olduğudur. Mışkin o kadar iyi niyetli ve sevgi pıtırcığı bir insandır ki bu yanı bazen insanda bu kadar da saf olunmaz dedirtiyor. Ancak o böyle biri ve hep başına gelenler bu iyi niyetinden oluyor, Mışkinin bu durumu insana "cehennemin yolu iyi niyet taşlarıyla döşelidir." sözünü hatırlatıyor.

09.02.2019

Evrensel bir karekter:Prens Muşkin.

Dostoyevski'nin romanlarında yarattığı karakterler toplumda sık karşılaşacağımız insan tipleridir. Onun karakterleri abartma olsa da, uydurma değildir. Prens Mişkin,içinde yaşadığı toplumda iyiye dönük davranışlar sergilediği için "budala" olarak anılır. Prens Mişkin her ne kadar abartma olsa da içinde yaşadığımız toplumda görmeyi umut ettiğimiz bir karakterdir.

09.11.2018

Muhteşem

Prens Mışkin'in ruh haline bürünebiliyorsunuz kitabı okurken, bazı karakterlere gıcık oluyor ve aynı zamanda hak da veriyosunuz o karaktere. Muhteşem bir başyapıt.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız