26,8 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bu Hikaye Senden Uzun Osman Kitap Açıklaması

 

Hayatınızı, kendinizi ve düşüncelerinizi sorguladığınız; içinizde ne varsa ortaya dökmek istediğiniz zamanlarınız oldu mu? İşte Bu Hikaye Senden Uzun Osman adlı eserde yazar tam da bunları yaparak okuyucuyu düşünmeye yönlendiriyor. Her öyküde kendi hayatınızdan parçalar bulabileceğiniz, zaman zaman gülümsetecek zaman zaman duygulandıracak eserle siz de kendi içinize bir yolculuk yapmak ve bir kadının kendini önce parçalara ayırıp sonra tamir edişine şahit olmak ister misiniz? Öyleyse gelin, bu akıcı ve keyifli bir üslupla yazılan öykü kitabından kısaca bahsedelim.

 

"Bu Hikaye Senden Uzun Osman" adlı kitabı neden okumalısınız?

Aylin Balboa'nın 20 tane kısa öyküden oluşan 129 sayfalık Bu Hikaye Senden Uzun Osman eserinin üslubu oldukça farklı ve ilgi çekici. İç sızlatan gerçekleri mizahi bir dille harmanlayarak ortaya koyan eserde yazar; ana karakterin yalnızlığını, kendini arama çabasını ve mücadelesini oldukça samimi ve gerçekçi bir dille anlatıyor. Karakter her öyküde hayata ve kendine dair muhakemelerini ayrıldığı eski sevgilisi Osman'a anlatıyor. Kendiyle yüzleşiyor; kendisine ancak kendisinin yardım edebileceğini anlıyor, düşünüyor, sorguluyor ve kendini paramparça edip yeniden inşa ediyor. Yazarın kendi hayatından da büyük esintiler taşıyan eser, ilk bakışta ayrılık acısından ve aşktan ibaret gibi görünse de aslında bu bir kendini bulma yolculuğu. Ayrılık ve aşk ise o yolculuğun parçalarından biri. Bu eser, sınırlılıklardan ve insanın kendi yarattığı "ben hapishanesi"nden ayrılabilme cesareti bulmasının hikâyesi. Her satırında size ilham verecek, içinize işleyecek, dönüp kendinize bakmaya ve düşünmeye zorlayacak bu sımsıcak öykü kitabını uzun süre baş ucunuzdan ayırmak istemeyeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bu Hikaye Senden Uzun Osman adlı eserin "Düelloya Müelloya Gitmiyorum Osman" isimli öyküsü dışında yazarın daha önce Kafa Dergisinde yazdığı öykülerden derleme olduğunu biliyor muydunuz? İletişim Yayınları etiketiyle basılan eserin editörlüğünü Kıvanç Koçak, kapak tasarımını Suat Aysu yapar. Eserin kapak çizimi ise yazar Aylin Balboa'ya ait. 2022 yılında yayımlanan eser, yazarın kısa öykülerden oluşan üçüncü öykü kitabı. Ayrıca yazarın öykülerini, yazılarını ve hayatından kareleri okuyucularıyla paylaştığı İnsan Okusun Diye Yazıyoruz Bunları isimli bir blogu da mevcut.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Aylin Balboa'nın Bu Hikaye Senden Uzun Osman adlı eseri dışında yayımlanan 2 adet kitabı daha bulunuyor. Bu kitabı okuduktan sonra yazarın öykü türünde kaleme aldığı Belki Bir Gün Uçarız ve Ateş Sönene Kadar adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.07.2022

Teşekkürler

Okurken yaşattığı her duygu için teşekkürler Aylin ve teşekkürler Osman

10.06.2022

Osman...

Okumak için sabırsızlanıyorum ❤️

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.