4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
27,3 TL
42,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 04 - 08 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Türk eğitim tarihinin en orijinal girişimlerinden biri olan Köy Enstitüleri, üzerinde konuşulması ve yazılması tabu sayılan konulardan biridir bir bakıma. Kemal Tahir, "Bozkırdaki Çekirdek"te, diğer romanlarında da yaptığı gibi bu tabuyu yıkmaya çalışarak Türk toplumunun Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanırken bazı devrimleri yukarıdan aşağıya uygulamak
zorunda kalışını gözden geçirir.


Nisan 1965'te Cumhuriyet gazetesinde tefrika edilen "Bozkırdaki Çekirdek", dünya eğitim tarihinde de reform olarak değerlendirilen Köy Enstitüleri'ni anlamamıza da yardım edecek bir Kemal Tahir klasiği...


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%50
%33,3
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.11.2020

Geç kalmış olduğum yazar

Kemal tahrire de kitaplarına da geç kalmışım bu kitapla başladım ve çok etkilendik o zamanki dönemi çok gÜzel anlatmış dili o kadar gerçek ki. Toplum içinde bu kadar kalmadan toplumu çözmüş bir yazar çok etkilendim bu kitabında köy enstitülerini anlatıyor hem üzülüyor hem eleştiriyor çok etkilendim kesinlikle tavsiye ederim.

28.09.2020

Akıcı bir dil ve Doyurucu metinler

Kemal Tahir'in okunacaklar listesindeki ilk kitap bence. Eğitim sistemimiz ve reformlarımızın varoluş mücadelesini anlatan oldukça akıcı bir eser.

27.12.2019

Anadolu'm

Anadolu'mun her kalkınma atağında başına neler geldiğinin çok yalın anlatıldığı bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.