33,8 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Boksör Böcek Kitap Açıklaması

 


"Bu yeni edebiyat gücü karşısında hayranlıktan nefesim kesiliyor ve bundan sonra ne yapacak diye merakla bekliyorum" ...
Victoria Moore, Daily Mail

"Seth Roach gibi dokuz ayak parmaklı, bastıbacak bir alkolikten trajik bir kahraman çıkarabilmek ciddi bir hüner gerektirir. Bu sarsıcı zafer Beauman'ın 21. yüzyılın en iyi gerçekçi romancılarından beklenen o karmaşık paradoksal ustalığa sahip olduğunu gösteriyor: eski ve öngörülebilir bir yapıyı alıp onun yeni ve öngörülemeyen bağlantılar üretmesini sağlamak" ... Scarlett Thomas, Guardian


Nazi eşyaları koleksiyoneri genç bir adam. Bir elli boyunda, dokuz ayak parmaklı, eşcinsel -ve yenilmez- bir Yahudi boksör. Üstün ırk yaratma çalışmaları saplantıya dönüşmüş bir aristokrat.
İngiltere'nin en iyi yeni yazarlarından Ned Beauman'ın şaheseri Boksör Böcek, Tarantino'nun henüz çekmediği bir filmin karakterlerini alıp onlara belki de tüm zamanların en ürkütücü olmaya aday karakterini ekliyor: Üzerinde gamalı haç işareti olan bir böcek, bir Anophthalmus Hitleri.

Boksör Böcek, okurken bir büyük yazarın ilk sahne aldığı ana tanık olduğunuzu düşündürten, dizginsiz, çığırından çıkmış bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 198

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şaşırtıcı, hızlı ve heyecanlı
A. Ömer Türkeş

1985 doğumlu İngiliz yazar Ned Beauman’ın Boksör Böcek'ini özetlemek için aklıma gelen üç kelimeyi başlıkta kullandım; şaşırtıcı, hızlı ve heyecanlı. Genç bir yazarın elinden çıkmış gerçekten çok iyi bir ilk roman. Mükemmel bir dönem atmosferi kurmuş Beauman. İlk bakışta macera, gerilim türüne dahilmiş gibi görünmekle birlikte, ele aldığı meselelerle derinleşen, nazizim ve faşizmin hangi siyasi, toplumsal ve ekonomik koşullarda yükseldiğini ortaya koyan, alt sınıfları, soyluları, bilim adamlarıyla Avrupa toplumunun içinde bulunduğu sefaleti sergileyen Boksör Böcek hem çok özgün, hem çok dinamik, hem de çok keyifli.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.07.2015

Film okumak gibi...

Gerçekten tam bir Tarantino filmine konu olabilecek bir kitap.Absürtlüğü seven özellikle de Tarantino filmlerini seven arkadaşların zevk ile okuyabileceği bir kitap.

13.04.2015

Gereksiz

Kitaba konusuna bakınca ilgi çekici..Tarantino´nun adı geçince insanı kat kat çeken bir kitap.Fakat okuyunca zaman kaybu olark görüyorsunuz...Zaman kaybı....

28.09.2013

okumasam bir şey

kaybetmezdim. arkadaşıma tavsiye eder miydim? etmezdim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.