29,25 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Biz Burada Devrim Yapıyoruz Sinyorita Kitap Açıklaması

 


"İnsanlar yeterince haksızlığa uğradığında yeterince dövüldüğünde çocuklar, insanlığa saldırırlar. Acı, adaletsizlik ve vicdansızlıkla yeterince hırpalandığında, kendi kendini imha eden bir organizmadır insanlık."

Bu kitap Ece Temelkuran’ın Venezüella’da gördüklerini, yaşadıklarını, tanık olduklarını anlattığı bir kitap değil, turistik bir Venezüella güzellemesi hiç değil...

Bu kitap, yeterince haksızlığa uğradığında, yeterince dövüldüğünde dönüp insanlığa saldıranların, bu kez insanlığa uğramanın ve dövülmenin önüne geçmeyi denemesinin öyküsüdür. Bu kitap, Latin Amerika’da yaşanan bir devrim deneyiminin sorgulanışı, tüm dünyada güçlenmeye başlayan antikapitalist oluşumun izinin sürülmesidir. Yüzyılın ilk devriminin notları...

Biz Burada Devrim Yapıyoruz Sinyorita yapılmakta olan bir devrime dair gözlemler... Mutlak doğruların yerini sorulan soruların ve aranan yanıtların aldıkğı bir devrimin günlüğü...

Bundan böyle dünyayı büyük sözlerin değil küçük insanların değiştireceğine dair bir işaret..


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Muz Sesleri: Beyrut’un Kalbinin Ece Temelkuran’a Emaneti
Gizem Çiçek

“Niye? Çünkü her insanda öyle bir yer var. İnsan kaybolmak ister çünkü. Bakma sen söylediklerine, insan kendini feda etmek ister. Bir acıda, bir sevinçte, bir kavgada, bir hikayede erimek ister. Başka türlü katlanamaz aslında kendine.”

Bir ömre kaç hayat sığar, kaç hikaye? Ya insan yaşadığı yere benzemek istemezse? Biz yaka kartlarımızı göstere göstere planlar yaparken yukarıdan bize gülen bir Tanrı varsa hele?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.02.2015

...

akıcı , okunası , güzel bi kitap. tavsiye olunur

05.01.2009

Sempati Duyan bir Gazeteci Gözüyle

Ece Temelkuran, Venezüella´nın devrim macerasını objektif bir şekilde anlatmak için uğraşmış. Çoğunluğu nesnel bilgiler vermiş, akademisyenlerle konuşmuş, toplumun farklı kesimlerinin bakış açılarını yansıtmış. Fakat gazeteci objektifliğini korumaya ne kadar çalışsa da devrim yapmış bir ülkeye özenmek kaçınılmaz olduğu için üslubunu sıcak tutmuş. Bu da kitabı akıcı yapmış.

Uluslararası basında yer bulamayan birçok gerçek bu kitapta mevcut.

25.12.2008

..

Yazarından hazzetmesem de Venezuella´nın devrimci gelişimini gezi yazısı üslubuyla hafif ama akıcı ve etkili bir şekilde okuyuculara anlatan, oldukça hoş ve değerli bir kitap. Bu kitabı okumakla kalmayın, Venezuella´daki ayağa kalkışı başka kaynaklardan da okuyun ve takip edin.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.