3/5 - 45 Kişi Yorum Yap
11,7 TL
18,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Bitti Bitti Bitmedi Kitap Açıklaması

(...) Ustalıklı roman akışının yanı sıra kullanılan tarihsel veriler, Vedat Türkali’nin kitabına Ermeni sorunu konusunda gerçekten değerli bir belge niteliği kazandırmış. Soykırımın canlı tanığı Dede’nin siyasal örgütlenmeler üzerine anlattıkları da son derece önemli. Genelde azınlıklar, özelde ise Ermeni, Rum ve Kürt kırımları konusunda TKP’nin, hatta genelde Türk solunun tavrı, bazı istisnalar dışında, pek de tutarlı olmadığından, bu tarihi yaşamış bir Ermeni şahsiyetin bu konudaki değerlendirmelerine keşke daha geniş yer verilebilmiş olsaydı. (...) Her halükârda kitap, 1915’in 100. Yıldönümü’nde bu konuda yayımlanan ve yayımlanması beklenen birçok eser arasında önemli bir yer tutacak.

 

-Doğan Özgüden-

 

(...) Bildiğim kadarıyla, hassas ve örselenmiş ruhları müzikle tedaviye başlamak iyi bir yöntem. Siz de, sözcüklerin ve yazının müziğiyle benzer bir şey yapıyorsunuz. Sanatın ve sanatçının böylesi bir derman olma, tabiplik görevi de var herhalde. Hastalığıyla yüzleşmeye zorlananlarda, ilk başlarda, büyük öfke patlamaları da ortaya çıkabiliyor. Siz böylesi patlamalara da yüreğinizi siper etmektesiniz kuşkusuz. Bu da henüz insani aşamaya geçememiş sınıflı toplumlardaki (gerçek) aydın-Sanatçı’nın kara yazgısı olmalı. Bir “psikiyatri seansı” gibi algılanmalı yazdıklarınız (...)

-Haluk Gerger-

 

(...) Kürt meselesi, Ermeni meselesi, faşizm, Anadolu isyanları, katliamlar, ırkçılık, sosyalist mücadele, Ortadoğu’da olanlar, Nazi dönemi, Evren dönemi gibi hem güncel hem tarihi birçok konuda (...) ve de Ermeni sosyalisti Paramaz’ın Beyazıt’ta asılması ve son sözleri gibi çok ama çok önemli ve çarpıcı simgelerle (...) onun duygusunun bizim Erdal Eren’imizle örülmesi gibi çok anlamlı, derinlikli bir kurguyla (...) içine düştüğüm bu romandan hazine bulmuş da zenginleşmiş olarak çıktım.

-Nihat Behram-

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%66,7
%8,3
%19,4
%2,8
%2,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.08.2019

Ne iyi ne kötü

Ustanın eserleri arasında sonlara koyabileceğim eseri. Akıcı, merak uyandırıcı ama diğer eserleri kadar etkilenmedim.

19.12.2015

vedat türkali kriterlerinin altında

sıkmadan okunan, konusuyla ve işlenişiyle keyif veren bir kitap ama mutlaka okuyun diyemeyeceğim. Vedat Türkali okumaya bu kitapla başlanmamalı. Çünkü beğenmez ve  Bir Gün Tek Başına, Güven gibi şahane kitapları es geçerseniz yazık olur diye düşünüyorum.

21.02.2015

VEDAT TÜRKALİ

GERÇEKLERİN GÜNYÜZÜNE ÇIKMASI İÇİN VERİLMİŞ BİR MÜCADELENİN ÖZETİ BİR KİTAP.HERKES OKUMALI...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.