40,05 TL
Standart Teslimat : 10 Aralık - 13 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bitik Kitap Açıklaması

 


Mehmet Anıl'ın yeni romanı Bitik, Adem, Mine, Mümtaz ve Çağdaş adlı dört kahramanın çevresinde dönüyor. Adem, bir fabrikanın sahibidir. Karısı Mine pek çok açıdan az bulunur bir eştir. Ancak Adem için bu evlilik sıkıcılaşmaya başlamıştır; değişikliği önce başka kadınlarda arar, ama bulamaz. Yaşadığı bunalımdan çıkmak için tek yolu kalmıştır: yeniden âşık olmak... Bu arada işleri de kötü gitmeye başlamıştır. Bir iş gezisi için Amerika'ya gider. Döndüğünde kendisini büyük bir sürpriz beklemektedir. Roman, 'Nehrin İki Yakası' adlı filmden görüntülerle beslenir. "Başıma gelenlerin sorumlusu Carole Bouquet'tir," der Adem, "daha doğrusu onun karımla olan benzerliği." Oyununu kurgularken filmden esinlenir, ama unuttuğu bir şey vardır: gerçekler filmlere benzemez.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2005


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 187

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.12.2006

Kıskanç mıyım, kıskanmayı istiyor muyum?

Kıskançlık denen duygu, dürtü, kültür vs. her ne ise insanın tekrar yargılamasını sağlıyor. Yazarın, beni bir kitabı okurken nasıl bu kadar sinir ettiğini ve bir o kadar kitabı bitirme isteği uyandırdığını düşünürsek, kitabın ne kadar güzel ve çelişkili olduğunu anlayabiliriz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.