61,2 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Birlikte İyi Hissetmek Kitap Açıklaması

 

Etrafınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizi geliştirmek istiyorsanız, Birlikte İyi Hissetmek tam da size göre bir kitap! İnsanların büyük bir bölümü daha iyi empati kurmak istediğini söyler ama çoğu insan bunun gerçekte nasıl olduğunu bilmez veya öğrenmek için çaba sarf etmez... David Burns, kitabında sorunlu ilişkilerin nasıl düzeltileceğini üzerinde duruyor. İlişkilerin neden sabote edildiğini öğrenmek ve bu durumu düzeltmek için yapılabilecekler hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için ufuk açıcı bir kaynak. Gelin, bu esere daha yakından bakalım.

 

"Birlikte İyi Hissetmek" adlı kitabı neden okumalısınız?

David Burns; Birlikte İyi Hissetmek’te sadece çiftler arasındaki ilişki için değil aynı zamanda arkadaşlar, iş ortakları, akrabalar ve iletişimde olunan diğer tüm insanlarla sağlıklı ilişki kurmanıza yardımcı olmak için stratejiler paylaşıyor. Burns, kaleme aldığı eserde size ilişkilerinizin kontrolünü nasıl ele alacağınıza dair ipuçları veriyor. Birlikte İyi Hissetmek, hem kendinizle hem çevrenizdeki insanlarla sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz için sizi teşvik ediyor. Sayfalarda ilerledikçe gerektiği gibi etkili iletişim kurup kurmadığınızı sorgulayacaksınız ve yaygın olarak yapılan hataları daha net bir biçimde göreceksiniz. David Burns, Birlikte İyi Hissetmek’te daha etkili iletişim kurma becerilerinin yanında kıskanç, inatçı, narsist ve benzeri birçok karakter tipi ile nasıl başa çıkabileceğinize dair samimi tavsiyelerde bulunuyor. Yazar; iletişimde olunan insanın bakış açısını anlamaya çalışmanın ve kendi duygularını paylaşmaktan çekinmemek gerektiğinin altını çiziyor. Burns, Birlikte İyi Hissetmek’te yer verdiği alıştırmalar sayesinde okuyucuya pratik yapma imkânı da sunuyor. Yazar, konuları gerçekçi bir yaklaşım ve anlaşılır bir üslup ile ele aldığından okuyucuya oldukça rahat bir okuma deneyimi sağlıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitapları yayımlandığı dönemlerde en çok satanlar listesine giren David Burns’ün ünlü bir psikiyatrist olduğunu duymuş muydunuz? Araştırmaları birçok ödül kazanan Burns, ruh sağlığı uzmanları için dersler verir ve birçok psikoterapi semineri yürütür. Alanının en beğenilen ve en çok tercih edilen kitapları arasında yer alan Birlikte İyi Hissetmek; okuyucudan ve eleştirmenlerden olumlu değerlendirmeler alır. Toplam 320 sayfadan oluşan ve orijinal ismi “Feeling Good Together” olan Birlikte İyi Hissetmek, ilk olarak 2019 yılında Psikonet Yayınları etiketiyle Türkiye’de okuyucuya sunulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

David Burns’ün tavsiyelerini ve üslubunu sevdiyseniz kendisi tarafından yazılan ve sizi bilinmeyenlerinizle yüzleştiren İyi Hissetmek adlı kitaba göz atabilirsiniz. Benzer konularda kaleme alınan İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere, İlişkiler ve Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları kitaplarını inceleyebilir, dilerseniz listenize ekleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.02.2022

Baş tacı kitabı

Ne olursa olsun karşıya haklılık verip onu dinlemeyi başaran biri olursan hep kazanırsın. Haklı olduğum zaman bunu yapmayıp karşıyla boş yere tartışmaya girermişim. Bu kitabı okuyunca çok şey değişiyor insanda.

06.12.2020

Etkileyici

Okuduğum diğer kitaplardan farkli farklı bir bakış açısı ile anlatıyor. empati yöntemi ile gerçekten değişmek ve bulunduğun durumdan kurtulmak istiyorsan sadece bu kitabı okuma okuduklarını icraate geçir ve sonuç mükemmel.

05.12.2020

Mükemmel bir kıtap

Kesinlikle tavsiye edilir içindeki çözümleme ler harika

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.