0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
11,4 TL
15,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 23 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Adam çağrıya kulak vererek mescide yöneldi. Su “soğuk ve acıydı.” Mescidin bahçesine bir tüccar tezgâh açmıştı; tesbih, takke ve zikirmatik satıyordu. (Batı’nın ilmini ve fennini aldıkça din de kolay­laşıyordu. Namazmatik kime nasip olacaktı acaba?..) Mescide merdivenlerden çıkılıyordu; topraktan uzaklaştırmışlardı mescidi. Mescidin etrafı kalın duvarlar­la çevriliydi; sokaktan uzaklaştırmışlardı mescidi. Ayakkabı­lar kilitli dolaplara konuluyordu; ahlaktan uzaklaştırmışlar­dı mescidi. İmam üniformalıydı; cemaatten uzaklaştırmış­lardı imamı.

 

Adam boğulayazdı. Mescidin penceresinden atlayıp cad­deye koştu. Hırkasını yere serdi, Rabb’ine yöneldi. Adamın başına toplandı insanlar. O aldırmadı bakışlara, gülüşmele­re, aşağılamalara… İki polis geldi. Adamı eyleminden vaz­geçirmekti maksatları. Adamın etrafını boşalttılar. Beyaz şe­ritlerle kordona aldılar olay mahallini. Kimseyi yaklaştırma­dılar adama. Kendileri de yaklaşamadılar. Niçin geldiklerini unuttular.

 

Adam bir avuç toprak serpti etraftakilerin gözlerine; dimdik doğruldu, yürüdü yürüdü yürüdü. Kordonun ara­sından ellerini kollarını sallaya sallaya geçti. Fark etmedi­ler onu.

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.