0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
16,72 TL
22,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 Ocak - 30 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bir Yangının Külünü Kitap Açıklaması


90'lı yıllar Arife ile Canan Ben ile öteki Aşk ile ayrılık Can ile Ten Berlin'de tutuşup İstanbul'da alev alan bir yangının hiyakesi... Gülbahar Kültür'ün Türkçe yayımlanan ilk romanı kendileriyle, geçmişleriyle, birlikte yaşadıklarıyla oludğu kadar gelecekleriyle de hesaplaşan, tutkulu bir aşktan paylarına ve tenlerine düşeni aşka yakışır şekilde alan Arife'nin ve onun diliyle can bulan Canan'ın yaşadıklarını anlatıyor.

Bremen'de yaşayan şair, yazar ve DJ Gülbahar Kültür'ün şiirlerinde de başat rol oynayan "ritim", "erotizm" ve "ironi" romanın ana unsurlarından. "Şubat ortaları... Berlin'in bedeni karlar altındaydı. Koca kentin üzerine bembeyaz dev bir çarşaf serilmişti. Hani şu çamaşır tozu reklamlarından tanıdığınız beyazlık. Dışarıdaki kuru ayaz, insanlara balkonları olduğunu unutturmuştu. Gün göz açıp kapayana dek karanlığa karışıyordu. Nehir kenarına inmiştim. Ardıma baktığımda, kentin, içimin alacakaranlığına uyum sağlamayan, ak fıstanı üzerinde ayak izlerimi görürdüm. Üşüyordum ama soğuktan kaçmıyordum. Üşümek yaşadığının bir belirtisiydi. İyiye işaretti."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 315

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Güldünya

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kalbimin gökkuşağı

Ece Karaağaç

Aşkın cinsiyetten bağımsız olduğunu başarılı bir şekilde yansıtan bir kitap bu.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.10.2015

Zorla okunan bir kitap.

Rafta kapağını görünce sırf lezbiyen aşk ve kadın karakter okuma hevesiyle aldığım ama beklentimi karşılayamayan, okurken beni boğan kitap. Daha çok bir olamamışlık hikayesi, acıdan kurtulmak isteyen karakterin bunun için her şeyi tekrar tekrar anlatması ama bunu yaparken detayların ve yer yer itici hale gelebilen karakter sayesinde kitapta zor ilerliyorsunuz. Sonunu daha en başından bildiğim halde sırf bitirmek için okudum resmen.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.