4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
15,4 TL
22,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Mayıs - 20 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bir Sevda Yorumu Kitabı Kitap Açıklaması


Küçümsediğimiz küçük ilişkilerin, önemsenen nice büyük ilişkilerin dayanağı olduğunu, yaşamanın tadını, olanca cümbüşüyle yaşayamayıp kuruyanlara, gününü ıskalayanlara, beynini ve gönlünü türlü bahanelerle sığ yaşamalara gömenlere, bu kitabın konuklarına, yaşamlarının konuğu olanlara, fısıldamak için söylenmiş sözler var burada. Söz olarak kalmasınlar diye kaleme vurulmuştur.

Bu kitap, zor günlermide yazıldı. Kazıyıp yazıladığım dünyadaki bir sevdayı beyan eder. Dilimi anlayanlar okuyup eyleşsin.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 72


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

 

Puanlamalar
%80
%0
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.02.2003

Muhtelif ikili ilişkilere felsefe gözlüğünden bir

Kitabı Ahmet hocadan aldığım iki derste duyduğum keyfi sürdürmeyi, ve kendisinin farklı konulara bakışını algılamayı umarak aldım. Beklentimi bir ölçüde karşıladığımı söyleyebilirim. Ancak görünen o ki, Ahmet hoca yazılı eserlerinde, günlük konuşmalardaki anlaşılabilirliğini çok da korumuyor. Felsefe temeli benim gibi zayıf olan biri için, kitabın kimi kısımları çok kolay anlaşılır değildi.

Kitaptan kısa alıntılarla bu yoruma son vereyim:

"Sorgucu Hoca: 'Bu sevdada hastalıklı olan ne?'

Gülden: 'Hastalıklı olmayan sevda yoktur, Hoca! Sevdaya dokunmayanların vehmidir, sağlık!'"

"Sevda dersinin ev ödevi çoktur. Ağırdır. İnsanı çileden çıkaran problemler vardır, her dersin sonunda. Çözümlerinin doğru olup olmadıkları sevdazedeler öldükten sonra anlaşılır. Şurası kesindir: Yapılmayan her ödev, sevdayı zedeler, öldürür, bitirir."

Özetle, felsefe ile ilgilenenler için kısa süre ayırarak okunabilecek bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.