45,60 TL %14
45,60 TL
39,0 TL
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Pozitif Yayıncılık
39,00 TL
+
129,55 TL

Bir Psikoloğun İtirafları Kitap Açıklaması

 


Kitabımda yazılanlar bir psikolog olarak sadece beni bağlar.

Bu kitap, tamamen gerçek yaşamlara ve deneyimlere dayanmaktadır. Bu kitapta gerçek yaşam öykülerinden kesitleri ve kişilik çözümlemelerini bulacaksınız. Türkiye'nin psiko-sosyolojik yapısıyla ilgili yapıcı eleştiriler yine gerçek olayların, sahici kişiliklerin ve kurumların incelemeleriyle ele alınıyor. Ülkenin beyninden yüreğinden eksik olmayan dertlerin, acıların, adaletsizliklerin öyküleri psikolojiinin savunma mekanizmalarıyla ve vaka çözümlemeleriyle iç içe anlatıyor. Bu milletin başına ne geliyor ise psikoloji bilmeyişinden geliyor. Toplum olarak yaşadığımız çatışmalar, çoğalan davranış bozukluklarının psikodinamiklerinin neler olduğunu bilmememizden kaynaklanıyor.Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pozitif Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.03.2012

Daha iyisi olabilirdi.

Bu kitabı ismine ve arka yüzünde yazılanlara bakarak alanlar yanılırlar. Çünkü beklenildiğinin aksine kitapta, bir psikoloğun mesleki deneyimleri ve yaşadıkları değil; yazarın eğitim, siyaset v.b. konulardaki şahsi düşünceleri hiç de özenli sayılamayacak bir biçimde aktarılmış. Üstelik beni en çok şaşırtan ve kızdıran, kitabın baştan sona kadar yazım hataları ve anlatım bozuklukları ile dolu olması. Bu da kitaptan soğumamın en büyük sebebidir. Daha iyisi olabilirdi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.