85,6 TL
Standart Teslimat : 27 Mart - 30 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri Kitap Açıklaması

 

Amerikalı psikiyatrist ve yazar Dr. Gary Small, otuz yılı aşan meslek hayatında şahit olduğu en ilginç vakaları Bir Psikiyatristin Gizli Defteri adlı kitabında okurlarıyla buluşturuyor. Yapımcı ve yazar Gigi Vorgan; diğer çalışmalarında olduğu gibi bu eserinde de eşine eşlik ediyor. Bir psikiyatristin gözünden danışanlara bakmayı sağlayan eseri, özellikle psikolojiye ilgi duyan okurların çok seveceğinden eminiz! Gelin, Bir Psikiyatristin Gizli Defteri eserinin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Bir Psikiyatristin Gizli Defteri" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir psikiyatristin hayatı boyunca gördüğü en şaşırtıcı psikolojik rahatsızlıkları merak ediyor musunuz? Gördüğü en tuhaf vakaları samimi bir dille anlatan Dr. Gary Small, Bir Psikiyatristin Gizli Defteri adlı kitabında terapi odasında şahit olduğu en ilginç vakalara yer veriyor. Dr. Gary Small'un eserinde anlattığı olaylar gerçek olsa da kişilerin gizliliğini gözetebilmek amacıyla yazar, kişi ve mekân isimlerini değiştiriyor. Yazarın kendi yaşam öyküsüne de yer verdiği eser, bu yönüyle otobiyografik ögeler barındırıyor. Yaşanan ruhsal rahatsızlıkların tanı sürecini anlatırken bu hastalıkların tedavi edilebildiğini göstermesinin yanı sıra en gizemli durumları bile sade ve akıcı bir dille aktaran yazar, hikâyeleri kronolojik bir sırayla anlatıyor. Böylece okur, bir yandan bir psikiyatristin mesleğindeki gelişimine de tanıklık ediyor. Okurları psikolojinin gizli dünyasında heyecan verici bir yolculuğa davet eden Bir Psikiyatristin Gizli Defteri eserini merakla okuyacağınıza inanıyoruz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Dr. Gary Small'un Scientific American dergisi tarafından bilim ve teknoloji alanında dünyanın önde gelen yenilikçilerinden biri seçildiğini biliyor muydunuz? "Elimi Tut Lütfen", "Bayılan Kız Öğrenciler", "Bebek Aşkı", "Sessizliğin Tedavisi" ve "Sahtekar Psikiyatrist" gibi bölümlerin yer aldığı eserde toplam on beş bölüm bulunur. Bir Psikiyatristin Gizli Defteri, psikolojik hastalıklara yönelik ön yargıyı kırmayı amaçlar. Orijinal adı "The Other Side of the Couch" olan eser, "en sıra dışı vakalar" alt başlığıyla Doğan Kitap tarafından okurlarla buluşturulur. Duygu Akın'ın Türkçe çevirisiyle 2017 senesinde ilk basımını yapan kitap, 336 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dr. Gary Small ve eşi Gigi Vorgan'ın beraber hazırladığı Bir Psikiyatristin Gizli Defteri isimli eseri okuduktan sonra bilim okumalarına devam etmek isterseniz yine aynı ikilinin kaleminden çıkan ve insan beynini genç tutacak sırlar içeren Yaşlanmayan Zihin-2 Haftada Daha Genç Bir Beyin adlı kitabı okuyabilir; ileri teknolojinin insan beyni üzerindeki etkilerinin incelendiği Modern Beynin Evrimi-E-Beyin adlı eseri de inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.08.2021

Hızlı teslimat

Hızlı teslim edildi ve kitap bana hiç bir problem olmadan ulaştı.Kitabın kendiside çox güzel ve akıcı

28.01.2021

meraklılarına tavsiyemdir

Psikolojiyi seviyorsanız, merakınız varsa okunması gereken kitaplardan. tavsiyemdir.

29.12.2020

.

psikolojiye ilginiz varsa mutlaka okumalısınız

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.