53,6 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Kronik Kitap
53,60 TL
+
117,25 TL
Kronik Kitap
53,60 TL
+
107,20 TL
Kronik Kitap
53,60 TL
+
Destek Yayınları
42,00 TL
95,60 TL
Kronik Kitap
53,60 TL
+
Can Yayınları
57,00 TL
110,60 TL

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Kitap Açıklaması

 

Gerçekten bir ömür nasıl yaşanır? Hemen herkes için bilinmezliklerle dolu olan bir hayatı nasıl yaşamak gerektiği, yüzyıllardır akılları kurcalayan bir soru. İlber Ortaylı, engin deneyim ve bilgileri, geniş ufkuyla bu soruya öneriler getiriyor. Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı, özellikle ilk gençlik çağındaki okuyucular için önemli bir rehber niteliği taşımakla birlikte her yaştan okuyucunun kendisini geliştirmesine katkı sağlayacak eserler arasında yer alıyor. Gelin, bir ömre nelerin sığdırılabileceğini ve hayatı nasıl yaşamak gerektiğini sorgulayan kitabın içeriğine birlikte bakalım.

 

"Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir tarih profesörü, akademisyen ve yazar olan İlber Ortaylı'nın kendi kişisel yaşamından hareket ederek ortaya koyduğu önerilerden oluşan Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, hayat yolculuğunuzda bir başucu kitabı olma niteliği taşıyor. Eserin İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan ön sözünde yazar, "Olgun ve bilge bir çehre edinmeniz" dileğinde bulunuyor ve okuyucusuna yaşadığı hayatın ona öğrettiklerini ustaca dile getiriyor. Soru cevap şeklinde ilerleyen kitapta çeşitli tavsiyelerden oluşan toplam sekiz bölüm yer alıyor. Kitabın ustaca planlanan bölümleri, her an farklı bir bakış açısı yakalamanızı sağlıyor. İyi yetişmekten doğru çalışmaya; okuma, dinleme, izleme gibi aktivitelerden nasıl seyahat edileceğine dek yaşama dair pek çok konunun yer alındığı kitap; hayatınızın belirli dönemlerinde ihtiyaç duymanız hâlinde tekrar tekrar okuyabileceğiniz, zengin bir entelektüel birikime sahip ustanın nasihatlerinden oluşuyor. Siz de hayata bakış açınızı değiştirecek eseri okuyabilir, yaşamınıza yön verebilmeniz için kafanızı kurcalayan sorulara cevap arayabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

"Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" kitabının Prof. Dr. İlber Ortaylı ile gazeteci Yenal Bilgici arasında geçen röportajın kitap hâline getirilmesiyle ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Kitap, söyleşi türünde yazılmış olduğu için sanki İlber Ortaylı karşınıza geçmiş öğütler veriyor gibi hissettirir. 288 sayfadan oluşan eser, Kronik Kitap imzası taşır. Kitabın sunuş kısmını Yenal Bilgici yazar. Akıcı üslubuyla bir solukta okunan Bir Ömür Nasıl Yaşanır?, 2019 yılında yayımlanır. Kitabın editörlüğünü Can Uyar yaparken kapak tasarımı Kutan Ural elinden çıkar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Saygın bilim insanlarından biri olan Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın "Bir Ömür Nasıl Yaşanır?" isimli eserini okuduktan sonra yine gazeteci Yenal Bilgici ile söyleşi formatında kaleme alınan "İnsan Geleceğini Nasıl Kurar" adlı eserini de okuyabilirsiniz. Bunların dışında pek çok esere daha imza atan Ortaylı'nın "Eski Dünya Seyahatnamesi", "Defterimden Portreler", "Gazi Mustafa Kemal Atatürk", "Türkiye'nin Yakın Tarihi", "Zaman Kaybolmaz" ve "Yakın Tarihin Gerçekleri" isimli kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.09.2021

sohbet havasında

kitabı okurken sanki İlber Ortaylı'nın karşında konuşuyormuş hissi veren kitap. onun dilini kültürünü, bilgisini aktaran bir kitap ve kişisel gelişimin katkı sağlayabilecek bir kitap

06.06.2021

Bir ömür nasıl yaşanır

Oldukça net bir kişisel gelişim kitabı.önemli bir rehber.başucu kitabı olabilir.

15.04.2021

Fazla üstten

Normal insanlara bir katkısı yok. İyi eğitim almış zengin ve alt yapısı sağlam kitle için iyi olabilir. Bugüne tepeden bakan saraylı zihniyeti. Ülkemiz gelir düzeyiyle bunları yapmak mümkün mü? Halka ulaşamaz fikir ve öneriler. Nazım Hikmet ve Yaşar Kemal gibi dünyaca ünlü edebiyatçılara değinmeden görüş belirtmesi çok bencilce. Yazılanlar çok istisna insanlara faydalı olabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.