19,55 TL
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
39,10 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
20,75 TL
40,30 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
39,10 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
20,75 TL
40,30 TL

Bir Kabuğu Paylaşmak Kitap Açıklaması

 

Bir Kabuğu Paylaşmak, yüzlerde tebessüm yaratan hikâyesiyle minik okurların kalplerini kazanmayı başarıyor. Bir yengecin macerasını anlatan öyküde yengece bir denizgülü ve tüplü kurt eşlik ediyor. Öykü, hem hikâyesiyle hem resimleriyle çocukların doğa hakkında fikir edinmesini sağlıyor. Doğada yaşayan kimi canlıların yer aldığı öyküde bazı deniz türleri daha yakından tanıtılıyor. Güvenlik, dostluk ve dayanışma konuları minik canlılar yoluyla okuyucuya anlatılıyor. Bir Kabuğu Paylaşmak adlı öykü, 6-10 yaş aralığında olan okul çağındaki çocuk okurlara hitap ediyor. Çocukların okurken öğrenmesini sağlayan ve hayal güçlerini geliştiren bu öyküyü gelin biraz daha detaylı inceleyelim.

 

"Bir Kabuğu Paylaşmak" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir Kabuğu Paylaşmak adlı öykü, doğanın göz kamaştıran manzarası içinde yaşayan bir yengecin bir kuştan kaçmasıyla başlıyor. Etrafında evi olan canlıların yanına sığınmaya çalışsa da hiçbiri onu kabul etmiyor. Terk edilmiş bir kabuğu evi olarak benimseyen yengeç, önce kabarcığa benzettiği bir denizgülü sonra fırçaya benzettiği bir kurt ile karşılaşıyor. Yengeç başta itiraz etse de Kabarcık ve Fırça ile evini paylaşıyor. Her ikisi de Yengeç ile ev arkadaşı oluyor ancak zamanla evlerine yani kabuklarına sığamıyorlar. Kabuktan ayrılan arkadaşlar, çevreye duyarsız insanların attığı dondurma kabı ve kâğıt bardağa sığınıyorlar fakat dayanıksız evleri bir fırtınada eziliyor. Bu defa daha büyük bir kabuk bulan üçlü, dargınlığı bir tarafa bırakıp yeniden bir araya geliyor. Paylaşmanın, dayanışmanın ve dostluğun önemi bu şekilde anlaşılıyor. Güvenlik ihtiyacına değinilen masalda her canlının başını sokacağı bir evin sıcaklığı okuyucuya aktarılıyor. Denizgülünün dokunaçlarının işlevi sayesinde tehlikeleri uzaklaştırması ve tüplü kurtun çevresini temizleme özelliği, hikâye içinde yer bularak okuyucuları bu canlılar hakkında bilgilendiriyor. Hikâyesiyle iyi hissettiren Bir Kabuğu Paylaşmak adlı öykü, hayal gücünü destekleyen faktörler ve doğadan bilgilerle okuyuculara rehber oluyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir Kabuğu Paylaşmak adlı kitap, İngiliz yazar Julia Donaldson tarafından kaleme alınır. Özgün dili İngilizcede adı “Sharing a Shell” olan eserin Türkçeye çevirisini Ali Berktay üstlenir. Bir Kabuğu Paylaşmak’ın hikâyesi kadar dikkat çeken resimleri, illüstratör Lydia Monks imzası taşır. İlk baskısı 2015 yılında yapılan eser, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanır. Bir Kabuğu Paylaşmak adlı masal kitabında toplam 32 sayfa bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir Kabuğu Paylaşmak adlı kitabı beğendiyseniz Julia Donaldson’ın Uçan Süpürge, İyi Yürekli Dev Memo, Değnek Adam, Yayazula, Bir Tırtılın Hikâyesi, Minik Salyangoz Pepe İle Dev Balina Zeze, Şarkıcı Denizkızı adlı kitaplarına göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.02.2021

Öneri ile aldık

Merakla bekliyoruz,sınıfım için aldığım kitaplardan biri

30.01.2021

Beğendik

Elinden düşmüyor bu kitap. İlgisini çok çekti. Görseller güzel, hikaye de güzel. Yeni hayvanlar, yeni sözcükler...

24.12.2020

Favorilerimizden...

O kadar güzel bir hikaye ki!ilk okumaya başladığımızda oğlum bebecikti ve haliyle kitabımız biraz yıprandı.kitaplığında bulunsun, ilerde kendisi de okur diye ikincisini aldım. Öyle güzel..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.