65,0 TL
Standart Teslimat : 23 Mart - 26 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Bir İnsan Yetiştirmek Kitap Açıklaması

 

Çocuğunuzla daha iyi bir ilişki kurmak ister miydiniz? Bir İnsan Yetiştirmek adlı kitabın yazarı Ross W. Greene, "Ne istediğini bilen, yarının güçlü bireyleri." sözünden yola çıkarak ebeveynlerin kaygı duydukları konulara değiniyor ve daha iyi bir ebeveyn-çocuk ilişkisi kurmaya yönelik tavsiyelerde bulunuyor. Yazar, çocuğun yeteneklerini ve yönelimlerini doğru şekilde analiz etmenin onların sağlıklı bireyler olarak yetişmelerindeki önemi üzerinde duruyor. Bir gün kanatlarını açıp uçması için çocuğuna sağlam temeller kazandırmak isteyen tüm ebeveynlere çözüm önerileri sunan bu esere gelin, birlikte göz atalım.

 

"Bir İnsan Yetiştirmek" adlı kitabı neden okumalısınız?

Şüphesiz ki tüm ebeveynler için çocuk yetiştirmenin birçok zorlukları bulunur. Psikolog Ross W. Greene Bir İnsan Yetiştirmek adlı kitabında ele aldığı konularla anne-babalara ilham kaynağı olma yolunda önemli adımlar atıyor. Ross W. Greene ebeveynlerin çocuk yetiştirirken endişe duydukları konulara değiniyor ve bunlarla ilgili çözüm odaklı tavsiyelerde bulunuyor. Yazar; aşırı baskıcı olmak istemeyen ancak kural tanımaz çocuklara sahip olmaktan endişelenen; çocuklarıyla iyi bir ilişki kurmak isteyen ancak otoritelerinin bozulmasından kaygılanan; çocuğunun bağımsız olmasını isteyip kötü seçimler yapmasından endişe duyan anne-babalar için çözüm önerilerinde bulunuyor ve çocuk ile ebeveynin iletişimini güçlendiren yöntemler sunuyor. Ebeveynlerin, çocuklarını iyi tanımaları ve onlarla empati kurabilmelerinin önemini vurguluyor. Yazar Ross, farklılıkları kabul edip birliktelik sağlamanın doğru iletişimin ve verimli bir ilişkinin ön şartı olduğunu savunuyor. Green; Bir İnsan Yetiştirmek adlı kitabın ana temasında, kurulmak istenen dengenin üç adımdan oluşan bir modelle nasıl çözümlenebileceğine dair önerilerde bulunuyor. Kitapta çeşitli vakalara yer verilerek ebeveynlerin çocuk ile aralarında kurulması gereken ilişki, örnek diyaloglar eşliğinde okuyucularla paylaşılıyor. Bir İnsan Yetiştirmek, sağlıklı bir ebeveyn-çocuk ilişkisi kurmak isteyen herkesin baş ucu kitabı olmaya aday.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ross W. Green’in sevilen eserlerinden Bir İnsan Yetiştirmek adlı kitabın New York Times çok satanlar listesinde olduğunu biliyor muydunuz? Aynı zamanda psikolog olan yazar; ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişimi güçlendirecek tavsiyeler sunar ve sağlıklı bir diyalog kurmanın önemi üzerinde durur. Türkçe çevirmenliğini Tülin Er’in yaptığı Bir İnsan Yetiştirmek adlı eser Kronik Kitap imzasını taşır. Toplamda 288 sayfadan oluşan kitabın ilk baskısı 2021 yılında yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir İnsan Yetiştirmek adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazar Ross W. Green’in bir diğer kitabı olan Zor Çocuk adlı esere de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.