3,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
6,75 TL
9,5 TL %29
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 28 Mayıs
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Victor Hugo, 1829 yılında yayımlanan Bir İdam Mahkûmunun Son Günü’nü yazdığında 26 yaşındaydı. Genç yazar, ölüme mahkûm edilen bir insanın son gününü büyük bir ustalıkla anlatarak kamu vicdanını etkilemeyi ve idam cezasına karşı bir protesto hareketi başlatmayı amaçlamış, başarılı da olmuştur. Bugün dünyanın birçok ülkesinde idam cezası yürürlükten kaldırılmışsa, böylesi bir cezanın hem trajik hem de insanlık dışı yanını daha XIX. yüzyılın ilk yarısında gözler önüne seren Hugo’nun bunda hiç de azımsanmayacak bir payı olsa gerek.

Şiirleri, oyunları, Sefiller ve Notre-Dame’ın Kamburu gibi yapıtlarıyla Romantik dönem Fransız edebiyatının en saygın yazarlarından biri olan Victor Hugo’nun bu romanının bir başka önemli özelliği de, bir tür “zihinsel otopsi” niteliği taşımasıdır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%45,5
%27,3
%9,1
%0
%18,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.02.2020

İdam

Kısacık okumanızı öneririm

12.01.2020

KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM

Ölümü kabullenmeye çalışan bir adamın iki haftalık bir süreçte kendi içsel çatışmasını okuyucuya aktaran güzel bir kitap. Her kitaplıkta bulunması gereken bir kitap.

14.12.2019

Oradaymışsınız gibi

Bir idam mahkumu düşünün. Giyotin herhangi bir insanın başını gövdesinden hiç zorlanmadan ayırabilecek kuvveti oluşturuyordu. Ancak asıl acı veren,  bu mutlak sonu beklemenin dayanılmaz sancıları içinde insanın, merhamet arayışı..Mahkumun merhamet arayışına karşılık, Notre Dame önünde, idamı izlemeye gelen kalabalığın izlemeye alışık olduğu bir eğlence.. betimlemeler zekice ve etkileyiciOkumaya kesinlikle  değer! Kısa ve etkili bir kitap

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız