Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Bir Gencin Gözünden Constantinopolis'ten İstanbul'a Kitap Açıklaması

 

“İstanbul... Kelimeler ile anlatılamayacak kadar zarif ve bir o kadar da nadide bir şehir. Yüzyıllar boyunca en çok arzulanmış, uğruna sayısız seferle- rin düzenlendiği, tüm imparatorlukların sahip olmak istediği cennetten bir parça...

Megaralılar; Byzantion, Romalılar; Nova Roma ve Constantinopolis, Ruslar; Çar kenti anlamına gelen Çarigrad, Yunanlılar şehre doğru anlamına gelen Eis Ten Polin, Türkler ise sayısız isimle birlikte İstanbul dedi bu kadim şehre.

Elinizde tuttuğunuz bu kitap sizlere Suriçi İstanbul’unun bilinen ve bilinmeyen eserlerini yalın bir dille en ince ayrıntısına kadar anlatıp, sizi şehrin detayları ile buluşturuyor. Ayrıca dünyada ilk defa bu kitapta göreceğiniz Ayasofya’ya kazınan Tapınak Şövalyesi sembollerini barındırıyor...

Kemerlerinizi sıkı bağlayın, kadim şehir bilinenleri ve bilinmeyenleri ile kapısını size açmak üzere.

Bu kitabı okuduktan sonra İstanbul’a bir daha aynı gözlerle bakamayacaksınız.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.09.2021

Constantinopolis'ten İstanbul'a

Constantinopolis'ten İstanbul'a. Kadim İstanbul şehri hakkında yazılan muhteşem bir eser. Suriçi İstanbul'unu A'dan Z'ye yalın bir dille anlatan bu eser, şehrin Roma öncesi dönemini, Roma dönemini, Bizans ve Osmanlı dönemindeki değişimini muhteşem bir lisanla anlatıyor. Aynı zamanda çok az bilinen ve harita da olmayan eserleri içeriyor. Bu kitapla Suriçi'ni rehber olmadan her ince ayrıntısıyla gezebilirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.