53,2 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 Kitap Açıklaması

 

Venezuela Başkanı HUGO CHAVEZ, BBC Televizyonu'na verdiği röportajda John Perkins tarafından yazılan Bir Ekonomik Tetikçinin itirafları isimli kitaptan söz ederek, bu kişilerin kendisiyle de ilişkiye geçtiğini anlattı. Ülke üzerinde gözetleme uçuşları yapılmasını ve A.B.D. danışmanlarının varlığını kabul etmesi halinde kimi fonların kullanımına açılacağının teklif edildiğini açıkladı. Bu teklifleri reddetmesine rağmen ekonomik tetikçilerin vazgeçmediğini, zayıf devlet memurları, parlamento üyeleri, hatta kendi çevresindeki ordu mensuplarına baskı yapmaya çalıştığını söyledi. Chavez, Perkins'in kitabında anlattığı gibi ekonomik tetikçilerin başarısız olmasının ardından çakalların geldiğini, askeri darbe ve suikast komplolarına giriştiğini açıkladı.


 


Bu insanların bugüne kadar bizim yöneticilerimizden hiçbir talebi olmadı mı?


 


Bir yanda milli bir otomotiv endüstrisi ya da petrol ve doğalgaz kaynakları olmayan bir ülke olarak 50 yılı aşkın süredir ardı ardına yaptığımız otoyollar, bir yanda ilk seferinde raydan çıkan hızlı trenimiz... 


Patentli binlerce projeye konu olan, geleceğin enerji kaynağı olmasına kesin gözüyle bakılan Bor, Tor ve Osmiyum gibi madenlerin yok pahasına elden çıkartılması...


Yıllardır beklediğimiz devasa bütçeli tarım ve çevre projelerindeki fiyaskolar... 


Kültürün görsel medyaya, eğitimin popüler kültüre teslim edilmesi... 


Enerjiden turizme, sanayiden dış ticarete, ulaştırmadan bankacılığa kadar birçok alanda yapılan yanlışlar... 


Pervasızca alınan borçlar, rüşvetler, yolsuzluklar...


Ve son olarak, özelleştirmeler, Dünya Bankası ve IMF yapılandırma paketleri... Kendinize bir sorun. Bugünlere sadece basit hatalar yüzünden mi geldik?


Aynı deneyimlerden geçmiş ve büyük acılar pahasına ibret verici dersler almış ülkeler, uluslar


var.Ve onlarla aynı kaderi paylaşmamak için yapmamız gereken şeyler...


Bu kitapta sadece Şirketokrasi'nin insanlığa onyıllardır yaşattığı kabusu değil, o canavara dur demenin denenmiş ve başarıya ulaşmış yollarını da örnekleriyle bulacaksınız.


 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.02.2015

...

ilki kadar iyi değildi ama okunması gereken önemli bir dizi..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.