4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
10,4 TL
16,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 09 Mart - 12 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bir Delinin Anıları Kitap Açıklaması

Gustave Flaubert'in 1838'de kaleme aldığı ilk romanı Bir Delinin Anıları, yazarın kendisinin de dahil olduğu burjuva toplumuna, onun sahte ilişkilerine eleştirel bir bakış, kimi zaman alaycı bir yergi.


 


İmkânsız fakat tutkulu platonik bir aşkın tüm yaraları, ibadet haline gelmiş bilinçli bir yalnızlığın tüm buhranları, hem fiziken hem de ruhen gelişmenin tüm çalkantılarının iç içe geçtiği roman, otobiyografik özellikler de taşıyor.


Klasik edebiyatın en etkili kalemlerinden biri olan Flaubert'in Türkçede ilk kez yayımlanan bu ilkgençlik eseri, hem Madam Bovary'de zirve yapan yazınını hem de iç dünyasını anlamak için mutlaka okunması gereken bir roman.


 


"Aç gözlerini zayıf ve kibir dolu insan, toz zerreciğinin üstüne güçlükle tırmanan karınca; kendi kendine özgür ve büyük olduğunu söylüyorsun, kendi kendine saygı duyuyorsun, hayatı süresince o kadar aşağılık olan sen, ve kuşkusuz alay etmek için, gelip geçen çürük bedenini selamlıyorsun. Ve sonra sanıyorsun ki, büyüklük adını verdiğin bir miktar gurur ve 'Toplumun' özü olan bu alçak çıkar arasında çalkalanan bu kadar güzel bir hayat, ölümsüzlükle taçlanacak."


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%66,7
%0
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.01.2021

En çok biz gibi

Aslında Gustave bu kitapta hepimizin içinde olan bir deliden bahsediyor. Toplumda gördüğümüz ve aklın sınırlarını zorlayan durumlara karşı takındığınız tavır bizimle aynıysa sizinde içinizdeki deliyi serbest bırakma zamanınız gelmiş demektir. Fark edebilen deliler için, şerefe.

03.11.2018

sadece yazarı keşfetmek istiyorsanız okuyun

tanıtım kısmında da belirtildiği üzere, yazarın ilk romanı bu. yanılmıyorsam 17 yaşında yazmış. o yüzden çok büyük bir edebi ya da fikri lezzet beklemeyin. flaubert'i yakından tanımak istiyorsanız okuyun. aksi halde pek bir şey kazanacağınızı düşünmüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.