9,75 TL
Standart Teslimat : 28 Mayıs - 31 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Çift Ayakkabı Kitap Açıklaması

 


Sunay Akın, bu kez Bir Çift Ayakkabı'yla çıkıyor insanlık tarihinin bilinmeyen tozlu yollarındaki macerasına.

Bir Çift Ayakkabı kimi zaman boya sandıklarındaki hayat ağacı imgesine dönüşüyor, kimi zaman koskoca bir padişahın imdadına yetişiyor. Ay'ın, sinemanın, sanatın, aşkın, savaşın, vd. tarihine ışık tutuyor.

Muhtaç olmasın diye, evden kaçan karısının ayakkabısının içine para koyan terk edilmiş koca kimdir? Van Gogh'un tablosunda ters çevirdiği ayakkabının sırrı…

Abdülaziz İstanbul'u dünyaya nasıl gezdirdi? Hayat ağacı'nın boyacı sandıklarındaki sureti… Kız Kulesi, pabuçlarını nereye düşürdü? Galata Köprüsü'nden geçen en büyük ayaklara nasıl ayakkabı bulundu? Dünya'nın giriş kapısında kimlerin ayakkabıları duruyor?

Kıvrak hareketlerle oynatıyor kalemini Sunay Akın ve izini sürdüğü hikâyelerin her bir parçasını ustalıkla yerlerine yerleştiriyor.Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.09.2019

Her başlık yeni bir hikaye..

Her yeni başlıkta sonunu merak edeceğiniz hikayelerin olduğu  küçük  keyifli bilgilerle dolu bir kitap. Aynı anda birkaç kitaba başlayanlar içinde çok ideal ikinci kitap diyebilirim

07.02.2019

Nadir hikaye anlatıcılığı

Her zamanki Sunay Akın üslubunu bu kitapta da yakalıyorsunuz. Basit şekilde başlamış bir hikayeyi vurucu bir cümleyle bir "Pilot Twist" ile sonlandırıyor. Bu sırada da tarih öğretiyor. Sahnedeki hikaye anlatıcılığını ustaca kağıtla birleştiriyor.

07.02.2019

hafif

Sunay AKIN'ın gülümseyişi gibi kitap olmuş.Naif insanı yormadan anlatılan yerlerde ellerimi cebime sokup yürüyormuşum gibi hissettiğim bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.