58,95 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Bilim Adamının Romanı Kitap Açıklaması

 

Oğuz Atay’ın hocası İTÜ İnşaat Fakültesi profesörlerinden Mustafa İnan’ın hayatının roman kurgusuyla anlatıldığı Bir Bilim Adamının Romanı, 1975 yılında Bilgi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Bir Bilim Adamının Romanı özet olarak Mustafa İnan’ın yoksulluk içerisinde başlayan hayatının dünyanın en güzel unvanı olan “bilim adamı”nı hak edişindeki müthiş hikaye anlatılmaktadır. Bir Bilim Adamının Romanı ana fikri ne kadar zorluk içerisinde yaşanılsa da ahlakî değerlerden ve özünden hiçbir şey kaybetmeden nasıl başarıya ulaşılabileceği şeklinde özetlenebilir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara tavsiye ettiği eser, İletişim Yayınları’nın özenli çalışmasıyla okurları etkilemeye devam ediyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.03.2021

Dönemin Türkiyesi ne ışık tutan bir eser

2 dünya savaşı görmüş büyük zorluklar yaşamış idealist bir eğitimcinin hayatı, dönemin Türkiye’sini gerçeklerini çarpıcı bir şekilde anlatan Oğuz Atay romanı. Bir solukda okunacaklar arasında yerini aldı.

03.02.2021

yitip giden

zeka, sebat, çalışma, yepyeni üniversite, masum anadolu, eski istanbul, eski istanbul seçkinleri, sofraları, sohbetleri ve Mustafa İnan 'ı anlatırken bize kendinide anlatan bir Oğuz Atay ... iyiki Mustafa İnan yaşamış, iyiki Erdal İnönü Oğuz Atay 'ı desteklemiş bize bu mazi fotoğrafı kalmış, umarım birgün filminide izleriz arka planda Oğuz Atay 'ın gölgesi ile :))

10.01.2021

SÜRÜKLEYİCİ

Harika bir kitaptı okumanızı tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.