57,2 TL
Standart Teslimat : 27 Mayıs - 30 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Ada Hikayesi 3 - Tanyeri Horozları Kitap Açıklaması

 


Bir Ada Hikayesi dörtlüsü, savaşlardan, kırımlardan, sürgünlerden arta kalan insanların, Yunanistan'a gönderilen Rumların boşalttığı bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarını konu alır. Umut romanın baş kahramanıdır.

Tanyeri Horozları, yeni bir yaşam kurma çabası, korku, özlem, umut, sabır ve geçmişin acıları arasında, aşktan ve insan olmaktan duyulan sevincin romanıdır. Denize, adaya, insanlara duydukları aşkın geçmişin acılarıyla gölgelenmesine izin vermeyen, sevdalarını yüreklerinde sır gibi taşıyan adam gibi adamlar, kadın gibi kadınlar yüzlerini yeni bir hayata dönerler.

"Yaşar Kemal, yirminci ve yirmi birinci yüzyıl yazınının en büyük romancılarından biridir."
- Barry Tharaud, (A.B.D.)

"Yaşar Kemal'in romanlarını okumak coşkular dünyasında bir mola zamanı gibidir."Sayfa Sayısı: 450

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Özgürlüğe ve barışa uzanan bin çiçekli yol
Oylum Yılmaz

Binbir çiçekli bahçeden bir çığlık yükseldi yeniden, duyuyor musunuz? Duyuyor muyuz? Bir yakarış hatta belki de bir dua; sanata, yaşama, halka ve tüm insanlığa doğru edilen bir dua, doğa ile uygarlığı kucaklayarak, yüreğe seslenen bir yakarış… Dalga dalga yayılır gibi üzerimizden tüm evrene doğru ve ne mutlu ki hiç susmayan, hiç susmayacak olan, bir sonsuzluk boyunca duyanın, okuyanın yüreğine, gönlüne kazınan, kazınacak olan....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.02.2021

Yeniden

Son kitabı Yaşar Kemal den sinra yayınlarlar diye bekliyordum ama henüz yaşarken yayınlanmıştı , büyüleyici güzelliği ile senelerdir dönüp dolaşıp okuduğum.

23.01.2021

Bir ada hikayesinden çok daha fazlası

Yaşat Kemal kalemi çok güçlü yazarlarımızdan.Aynı topraklarda doğmaktan yaşamış olmaktan gurur duyduğum isimlerden.İnce memed serisini okuyarak tanıştım ama sonrasında külliyatını bitirmem gerekiyor diye düşünüp istikrarlı bir şekilde kitaplarını almaya başladım.Bir ada hikayesi benim için en özel serisi sanırım.1 ve 2.kitaplarını da severek okumuştum ama 3.kitabında tamamen ada içerisinde yaşayan bir kişi kadar orada oldum.Kesinlikle okunması gereken eserler şiddetle tavsiye ederim

06.09.2019

yurdum

bir ada hikayesi 1-2-3-4 beni çok etkilemiş serilerden biridir. İnce Memed'den daha çok diyebilirim. etkisi hala sürmektedir ve hiçbir zaman geçmeyecek bir kitaptır. En büyük hayalim kızımın büyüdüğünde kitapları çok sevmesidir. Eğer kitapları sever ve okursa lise 1. sınıfta önce ince memed sonra ada hikayelerini okumasını tavsiye edeceğim. bu kitap insan olmanın kitabıdır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.