48,45 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Binbir Çiçekli Bahçe Kitap Açıklaması

 


Demokrasiden barışa, Orhan Kemal'den Abidin Dino'ya, gazetecilikten yazarlığa... Binbir Çiçekli Bahçe, Türkiye'nin evrensel yazarı Yaşar Kemal'in yazılarını, konuşmalarını ve söyleşilerini bir araya getiriyor.

Yaşar Kemal, Binbir Çiçekli Bahçe'de, Türkiye'nin geleceğinin önünde duran sorunların kökenlerine dair saptamalarda bulunuyor, çözüm önerileri sunuyor.
Üç bölümden oluşan kitabın birinci bölümü, Yaşar Kemal'in 2007'de Ankara'da gerçekleştirilen 'Türkiye Barışını Arıyor' konferansında yaptığı konuşmayla açılıyor. 'Kimlikler' başlıklı ikinci bölüm, Orhan Kemal'den Mehmed Uzun'a, yazarın yakın dostu olmuş pek çok ismi ağırlıyor. Dokuz yaşındaki Helin Zeynep Miser'in Yaşar Kemal'le yaptığı söyleşiyi de içeren 'Konuşmalar' ise Binbir Çiçekli Bahçe'nin üçüncü bölümünü oluşturuyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 294

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

DOSYA: Özgürlüğe ve barışa uzanan bin çiçekli yol
Oylum Yılmaz

Binbir çiçekli bahçeden bir çığlık yükseldi yeniden, duyuyor musunuz? Duyuyor muyuz? Bir yakarış hatta belki de bir dua; sanata, yaşama, halka ve tüm insanlığa doğru edilen bir dua, doğa ile uygarlığı kucaklayarak, yüreğe seslenen bir yakarış… Dalga dalga yayılır gibi üzerimizden tüm evrene doğru ve ne mutlu ki hiç susmayan, hiç susmayacak olan, bir sonsuzluk boyunca duyanın, okuyanın yüreğine, gönlüne kazınan, kazınacak olan...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.04.2019

binbir çiçekli bahçe

bir bölge nasıl her şeyiyle yokluğa mahkum edildi?gerçek kardeşin kim olduğunu öğrenmek isteyenlere...

08.10.2010

Binbir Çiçekli Kitap

Bu kitabı ilk çıktığında idefix´te görüp hemen almıştım, çünkü Yaşar Kemal en sevgi ve saygı duyduğum yazarlardandır. Türkiye'nin Dünya da Ince Memed'le bestsellera girmiş böyle bir yazara sahip oluduğuz için çok sevinçliyim. Edebiyat ve şiire merak salmış herkes için kesinlikle okunması ve izlenmesi gereken bir yazarımız.

Binbir Çiçeklı Bahçe, Yaşar Kemal'in yaşamı hakkında, ne zor şartlar altında ne büyük özverilerde bulunarak ne büyük işler başardığını gözler önüne seriyor. İnsan bir yazarın geçmişini, yaşadığı çevre koşulları, çektiği acılar, yaşadğı sevinçler ve savunduğu değerleri öğrenince onun yazılarını, yapıtları daha derinden anlarken, onu daha iyi özümseyebiliyor. Böyle bir hayat evrimi olan, inanılmaz zorluklardan geçerek bestseller üretebilen bu büyük üstatı saygıyla selamlıyorum.

Binbir Çiçeklı Bahçe, sonrası daha pozitif, daha ılımlı ve en önemliside ülkesine ve doğasına daha duyarlı bir hale geliceksiniz, Yaşar Kemal kendi konuşma ve yazılarından örnekler verdiği bu kitapta gene bize çevre duyarlılığı, halkların kardeşliği ve sanat hakkında çok güzel değerli bilgiler veriyor.

Binbir Çiçeklı Bahçe, okunması ve kütüphanenizde bulunması gereken önemli kitaplardan birisi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.