5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,12 TL
19,9 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 - 30 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Baha Tahir’in tek uğraşı insan ruhudur, onun etrafında dönüp dolaşır. Zamanın ve mekânın yıpranmışlığı karşısında onu korur, eşya bataklığına karşı onun yanında yer alır. Amacı, toplumsal ve kültürel değerlerin karşısına büyük bir set çekebilmektir. Kullandığı dilde zaman zaman yükselen zaman zaman alçalan ahenk, bilinçli bir şekilde oluşturulan öykü ile senfoni uyuşmasının bir örneğidir. Romanları yanı sıra öyküleriyle de adından sıkça söz ettiren bir isim olan Baha Tahir, 1972’de başladığı öykü yolculuğuna beş kitap sıkıştırır. Elinizdeki seçki, yazarın bu beş öykü koleksiyonundan seçilmiş öyküleri barındırmakla birlikte, dönemin Arap öykü geleneği üzerine de bir ışık tutar.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.04.2019

Soluksuz bir kitap

Olaylar dizini, klasik Batı müziğindeki eserler gibi kimi zaman yükselerek, kimi zamansa Dönemin anlatı üslubunu içinde barındırması yanı sıra yazarının hayatından kesitler sunması, olayların tasavvufi bir çerçeve içinde tutulması ve senfonik bir dil üzerinden kurgulanması, öyküyü diğer örneklerin arasından öne çıkartır. Öyküdeki alçalarak senfonik bir bütünlük oluşturur.Ayrıca ana karakterler arasındaki mekânsal birliktelik ile zamansal farklılığın sürekli bir çatışma içinde olması; realist, sembolist ve egzistansiyalist unsurların tek bir öyküde iç içe yer alması, eserin edebi değerini artıran diğer unsurlardır.Arap edebiyatını anlamak için bir solukluk başucu kitabıdır.Tüm İdefix takipçilerine öneriyorum.

05.04.2019

Ortadoğu çıkmazı

Orta doğu toplumunun yaşam biçimi yıllarca insanların dikkatini çekmiştir;özellikle medeniyetin beşiği olan Mısır ülkesi ve yaşayan insanların damarında sanat,kültür ve sosyolojik yaklaşımlar önemlidir.Yazarın bu kitabında harmanlanan yaşamların müzikal bir dil içerisinde gözler önüne sermektedir.Olayın akışı yazarın yaşadıkları ve toplumların yozlaşma kültüründeki gelgitleri tüm çıplaklığıyla anlatmaktadır.Öykülerdeki karakter yoksunluğu vurguları ve o toplumun acılarını dışarıya yansımasıdır;Baba Tahir  "Bilmezdim tavus kuşlarının uçabildiğini" adlı kitabında karakter analizi olduğu kadar toplum analizlerine de farklı bir pencereden baktırmasını sağlamaktadır.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız