3,5/5 - 62 Kişi Yorum Yap
6,0 TL
12,0 TL %50
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Nisan
Standart Teslimat : 09 - 11 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Bir adam kralın kapısını çalmış ve ona demiş ki, Bana bir tekne ver.”


Bilinmeyen adaların kalmadığına inanılan bir dönemde bilinmeyen ada arama cesaretine sahip bir adamla böyle bir cesareti görüp hayatını değiştirebileceğine inanan bir kadının büyük usta Saramago’nun eşsiz anlatısında edebiyat tarihine geçen yolculukları böyle başlar. Emrah İmre’nin Portekizceden çevirisi ve Birol Bayram’ın desenleriyle okurun minör başyapıtlarından olacaktır Bilinmeyen Adanın Öyküsü.


“(...) ben bilinmeyen adayı bulmak istiyorum, o adaya ayak bastığımda kim olduğumu öğrenmek istiyorum, Bilmiyor musun ki, Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin, (...)”


“Saramago görünüşte sade bir öyküyü basit bir dille ve masum karakterlerle aktarıyor; okurlar, hayalperestler ve âşıklar psikolojik, romantik ve toplumsal altmetinleri fark edecektir.”


- Publishers Weekly -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%50
%25,8
%17,7
%0
%6,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.12.2019

.

Uzun zamandır almak istediğim bir kitaptı elime hızlı bir şekilde ulaştı. Biran önce okumak istiyorum.

21.03.2019

.

jose saramago'nun, insanı keşfedilmemiş benliğin merkezine doğru bir yolculuğa çıkaran, bir çırpıda okunan muazzam öyküsü.

08.02.2019

Gerçek Benliğin Keşfi

Öyle görünüyor ki "Bilinmeyen Adanın Öyküsü"nde Saramago, doğu felsefesinin yegane kendini bilme-tanıma yöntemine edebi bir atıfta bulunarak okuyucuyu "kendinden dışarı çıkıp kendini bulmaya" çağırıyor! Bu vesileyle bir yandan edebiyatın felsefeyle işbirliğine tanık olurken diğer yandan, "Hu" çeken dervişlerin, düşüncelerini kıpırtısız izleyen budistlerin tüm bu gizemci çabalarının da nihai ereğini anlamış oluyoruz. "Bilinmeyen Ada", birçok insanın yaşamı boyunca varlığından dahi haberdar olmadığı, keşfedilmeyi bekleyen "bilinmeyen ben-gerçek ben"den başka bir şey değil. Bu ("gerçek benliğin keşfi"), aynı zamanda, dünyayı değiştirme-dönüştürme potansiyeline sahip tek ve biricik keşif!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız