4/5 - 46 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 10. Basım

Sayfa Sayısı : 64

Medya Cinsi : Ciltsiz

Orijinal Dili : Portekizce

Orijinal Adı : 712

“Bir adam kralın kapısını çalmış ve ona demiş ki, Bana bir tekne ver.”Bilinmeyen adaların kalmadığına inanılan bir dönemde bilinmeyen ada arama cesaretine sahip bir adamla böyle bir cesareti görüp ... Tamamını gör
6,2 TL
10,0 TL %38
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jose Saramago

Jose Saramago

José Saramago (d. 16 Kasım 1922, Lizbon, ö. 18 Haziran 2010, Lanzarote), Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Portekizli yazardır.Lizbon kentinin kuzeyindeki küçük bir köy olan Azinhaga'da (Ribatejo) doğdu. Yoksul bir köylü ailenin oğlu olarak büyüdü. Ailesiyle birlikte taşındığı Lizbon'da öğrenim gördü. Öğrenimi sırasında kırsal kesimde çalıştı. Ekonomik sorunları nedeniyle okulu bıraktı. Makinistlik eğitimi aldı ... Tamamını görKitap Açıklaması

“Bir adam kralın kapısını çalmış ve ona demiş ki, Bana bir tekne ver.”


Bilinmeyen adaların kalmadığına inanılan bir dönemde bilinmeyen ada arama cesaretine sahip bir adamla böyle bir cesareti görüp hayatını değiştirebileceğine inanan bir kadının büyük usta Saramago’nun eşsiz anlatısında edebiyat tarihine geçen yolculukları böyle başlar. Emrah İmre’nin Portekizceden çevirisi ve Birol Bayram’ın desenleriyle okurun minör başyapıtlarından olacaktır Bilinmeyen Adanın Öyküsü.


“(...) ben bilinmeyen adayı bulmak istiyorum, o adaya ayak bastığımda kim olduğumu öğrenmek istiyorum, Bilmiyor musun ki, Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin, (...)”


“Saramago görünüşte sade bir öyküyü basit bir dille ve masum karakterlerle aktarıyor; okurlar, hayalperestler ve âşıklar psikolojik, romantik ve toplumsal altmetinleri fark edecektir.”


- Publishers Weekly -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%52,2
%26,1
%17,4
%0
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
fazlasıyla etkileyici

Kısa olmasına rağmen uzun bir etki bırakacak nadir kitaplardan. Her cümlenin altını çizmek istedim.

Süper

Saramago´nun 6 kitabını okudum. En iyi 3. kitabı diyebilirim. Konusu müthiş ama bu konuya uygun bir örgü olmamış diye düşünüyorum.

Yaşlı Adam ve Deniz tadında..

Ernest Hemignway - Yaşlı Adam ve Deniz kitabının tadında bir eser. Bir kendini arayış öyküsü. Kitap zaten topu topu 20-25 sayfa kadar bir şey.Geri kalan sayfalar ise resimlerden oluşuyor. 20-25 dakika içerisinde okuyabilirsiniz. Ama sayfa sayısının az olmasına rağmen kitap üzerine düşündürüyor.
ÿ"Kendini tanıman için kendinden dışarı çıkman gerekÿ" diyor Jose Saramago. Peki ama nasıl çıkmalı? Bu çıkış ruhun bedenden ayrılması gibi bir çıkış değil. Bütün tabulardan kurallardan sıyrılarak çıkmalı insan kendinden. Sadece öz kendi varlığını bırakmalı. Öyle ele almalı kendini. Bütün ahlaki, dini ve toplumsal normlardan sıyrıldığında ve bu çıplak benliğine baktığında ne görüyorsan gerçek ÿ"benÿ" işte o dur!