45,5 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bilimler ve Sanatlar Üzerine Söylev - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

 

Bu söylev, Dijon Akademisi'nin 1749'da ortaya attığı yarışma sorusuna cevap olarak yazılmıştır ve birinciliği kazanmıştır:

Bilimlerin ve sanatların gelişmesi ahlâkın düzelmesine yardım etmiş midir?

Rousseau bu soruya yalnız ünlü söyleviyle değil, bütün hayatı ve eserleriyle hayır cevabını vermiştir. Söylev'in önemi Rousseau'nun yazarlık hayatında bir hareket noktası oluşu ve eserlerindeki başlıca tezi özetleşirdi. Rousseau ölünceye dek bu söylevdeki fikirlere bağlı kalmış ve bütün eserleri sanki aynı fikirlerin genişletilmesi ve ispatlanması için hazırlanmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.03.2013

ÇEVİRMENLERDEN VE EDİTÖRLERDEN RİCAMDIR

Bu kitapta da, diğer birçok kitapta rastladığım gibi "Yunanlılaÿ" denmektedir. "Yunanlılar" mı, "Yunanlar" mı?  Kitap okuyucusu, kitabı okurken dilini de doğru öğrenme süreci içindedir.
Okuyucu dilini en doğru şekilde kullanmasını bilmeyebilir ve "daha az hata etmek için, dilini doğru öğrenmek için kitaplardan yararlanmalıdır" diye düşünüyorum.
Saygılarımla.
Hayrettin Yılmaz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.