Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bildiğimiz Dünyanın Sonu

Bildiğimiz Dünyanın Sonu

Bildiğimiz Dünyanın Sonu

7/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Dilek Başak
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

“Zaman her şeyi silip süpürür.”

Eserleri yirmiden fazla dilde okunan Norveçli yazar Erlend Loe’nun unutulmaz bir modern zaman figürüne dönüşen kahramanı Doppler yuvaya dönüyor. Doppler romanının devamı niteliğindeki Bildiğimiz Dünyanın Sonu ormanın derinliklerinden sistemin derinliklerine uzanıyor: Çemberin içinde duramayanların bütün oyunlardan kovulduğu bir dünyada özgür kalmak mümkün mü?

Ormanın derinliklerinde geçirdiği macera dolu ayların ardından bir ailesi olduğunu hatırlayan Doppler, geyiği Bongo’yu boynuzlu hayvanlar barınağına bırakıp soluğu Oslo’da alır. Kendisini ölesiye özlediklerine inandığı karısına ve çocuklarına kavuşacağı için çok heyecanlıdır ama küçük bir problem vardır: Onca yıllık posta kutusunun üzerinde “Andreas Doppler” değil, “Egil Hegel” yazmaktadır! Dibe vurduğunu düşünür ama aşağılanma nedir, görmemiştir henüz..

Hafiflemiş ve özgür hissediyordu kendini. Gerçekten özgür. Borcu yoktu, işi yoktu, yükümlülükleri yoktu. Sadece kendisi vardı. İyisiyle kötüsüyle. Ve güzel bir geyiği. Vergi dairesinin bisiklet parkına bağladığı Bongo’yu çözdü ve durup üst katlara baktı.

Her yerde toplantılar yapıldığını varsayıyordu; bu toplantılar ki, hem araştırmalar hem de deneyimler sonucu yalnızca yersiz olmakla kalmıyor, doğrudan verimi de baltalıyordu.

Bongo’ya tırmanırken yüzüne bir gülümseme yayıldı. Artık bu hayattan elini eteğini çekiyordu.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Devrim Çakır

 

 

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 224

Ebat : 13,5 x 21

ISBN: 9789750842597


Yorumlar (2)

Harikaaa

Erlend Loe'yu keşfettiğim ilk kitap. Okurken çok eğlendim. İçimizden birini anlatmış gibi. Dili ve benzetmeleri oldukça anlaşılır.

Müthiş!

Erlend Loe aslında bize çok yabancı olmayan birilerini anlatmış gibi. Aşırıya kaçmadan her şeyi dozunda aktarmış okuyucusuna. Son zamanlarda okuduğum en akıcı romandı. Soluksuz okudum.