4/5 - 15 Kişi Yorum Yap
23,8 TL
34,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 11 Ağustos
Standart Teslimat : 11 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Şeytan mührünü vurdu Tarlabaşı'na…

Beyoğlu'nun tekinsiz arka sokakları… Senenin ilk karı düşerken Tarlabaşı'nın yakışıklı delikanlısı katiline burukça güler ve ruhunu teslim eder. Başkomser Nevzat cinayeti çözmeye çalışırken şehrin nasıl parsel parsel satıldığına, insanların canları üzerine kurulan zenginliğe yeniden şahit olur, kahrolur.

Aşkın iyilikle bir ilgisi yok.

Ahmet Ümit Beyoğlu'nun En Güzel Abisi'nde semtin virane, metruk binalarıyla iç içe geçmiş bir suç ve cinayet örgüsünü samimiyetle ve dizginleyemediği bir isyan duygusuyla aktarıyor. Başkomser Nevzat da puslu havayı seven kurt misali İstanbul kışına pek bir yakışıyor.

Evet, bu yıkılmaya yüz tutmuş binalar, nefretimizle, toplu histerimizle viraneye çevirdiğimiz bu meşum semt, bu cinayetler, bu kötülükler, bu insan kanı, insan eti satılan can pazarı… Sanırım bu yüzden, kırmıştım bizim emektarın direksiyonunu ara sokaklara. Şehrin göbeğindeki bu hayalet semti bir kez daha görmek, anlamak, lanetini hissetmek için.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%46,7
%46,7
%6,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.07.2020

Sürükleyici bir roman

Ahmet Ümit'ten soluksuz okunan, insanı olayların içine çeken bir Başkomser Nevzat macerası daha... Cinayet romanlarını sevenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan.

14.04.2020

Polisiye

Polisiye sevenlerin okuması gereken kitaplardan biri. Ahmet ÜMİT bence Türkiye'nin Dan Brown'u sayılır, en azından okuyucuyu kitaba bağlaması ve sürükleyicilik konusunda.

06.04.2020

Okunmalı

Ahmet Ümit'in kitaplarını her zaman beğenmişimdir. Bu da şaşırtmadı beni ve sürekleyici hikayesiyle soluksuz okudum. Kesinlikle okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.