9,1 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Beş Ada Kitap Açıklaması

 


Adam gibi bir öykücü daha kazandı genç edebiyatımız. Saçlıoğlu kolay ilişki kurulan, düşlemden yararlanan öykü anlayışını Beş Ada'da geliştirip derinleştirdi."
-Semih Gümüş-
(Ön Kapak)

"Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Beş Ada'da alışılagelen öykü kitaplarından farklı bir toplamla çıkıyor okur karşısına. Her biri tek başına varolma, yaşama gücüne sahip öyküler, yan yana geldiğinde ayrı bir bütünlüğü ve boyutu sergiliyor. Okuduğunuzda bunun bir rastlantı değil, yazarın seçimi olduğunu göreceksiniz. Biri, kitabın başında, öbürü sonunda yer alan, sanatsal yaratı ve bilimsel arayışa ilişkin iki masal, kocaman bir parantezin iki ucu sanki."
-Nursel Duruel-

"Ada öyküleri, kurmaca kişilerin çevresinde dönüyor sanki. Antik bir oyunu izler gibi oluyorsunuz yer yer. Ötelerdeki öykü kişileri, gününü gün etmeye çalışan, var olma uğraşı içinde debelenen küçük insanlar, onların acıları; bu 'ada öyküleri'nde yerini paradokslara, trajik açılımlara bırakıyor..."
-Sadık Aslankara-


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 134


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 99


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.01.2006

Mehmet Zaman

Umut vaad eden bir yazar Mehmet Zaman Saçlıoğlu. Umudu bizlere vaad ediyor, ışık bırakarak geçiyor. Onu okumak bir yıldız yağmurunu yüreğe tutmaya benziyor.
<br>
Aydınlık bir ses, emek ve edebiyat arıyorum diyorsanız Mehmet Zaman´ın herhangi bir kitabını tereddüt etemeden alabilirsiniz.
<br>
Bunu yaptığınızda onun da sizi sevdiğini, çoktan yazdığını göreceksiniz.
<br>
Keyifli okumalar dilerim..Tüm eserlerini okudum. Her birinde ayrı zevk duydum ancak " Beş Ada", " Yaz Evi" ve " Eşikli Öyküler"in ayrı bir yeri vardır kitaplığımda.
<br>
Kitaplı bir dünya!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.