5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
5,5 TL
10,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 - 07 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


“... bu kitap bir yadigâr-ı seyahat olduğundan kendi müşahedât ve ihtisasâtımdan başka şeyleri içermesini gönlüm caiz görmemektedir.”Yalnızca gördüklerini ve hissettiklerini yazdığını söyleyen Ahmet Mithat, acaba Berlin’de neler görmüş, neler düşünmüş, neleri özellikle göz önünde tutmuştur? Önceden düşünmediklerimizi, tasarlamadıklarımızı kolay kolay görebilir miyiz?

Berlin’de Üç Gün Ahmet Mithat’ın bin sayfayı aşkın Avrupa seyahatnamesinin Berlin’i anlatan bölümünü ilk kez Latin harfleriyle okuyucuya sunarken, “Doğulu” bir aydının, “Batı”yı nasıl gördüğünü, nasıl algıladığını, dahası bugün de aynı sorun ve soruları içeren “Batı” kurgumuzu gözler önüne seriyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 126

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 99

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Notos

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.05.2019

Berlin için tavsiyeler

Berlin i 1800 lerin sonlarında, 2. Dünya savaşı öncesinde gezen Ahmet Mithat, üç gün geçirdiği Berlin i eski İstanbul Türkçesi ile çok naif , esprili bir dille anlatıyor. şehir yıkım görmeden çekilmiş fotoğraflarla desteklenen kitap,  Berlin i üç günde gezecekler için rehberlik edebilir, aradan yüzyıldan fazla süre geçse de 💁🏻‍♀️

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.