73,5 TL
Standart Teslimat : 03 Şubat - 06 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Bergüzar-ı Çanakkale Besteleri Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Bu çalışma: Çanakkale savaşlarında zuhur eden ve günümüze kadar anlatılan önemli hâdiseleri, şahsiyetleri,  millî ve mânevî değerlerimizi hatırlatmak, genç nesillere aktarmak, Çanakkale rûhunu yansıtmak ve pekiştirmek amacı ile yapılmıştır. Türk edebiyatının ve Türk mûsikîsinin  san’atları bir araya getirilerek Türk milletinin büyük bir mücâdelesi olan Çanakkale Destânı üzerine şiirler kaleme alınmış, hikâyeleri anlatılmış ve öz mûsikîmizin çeşitli türlerinde (Sanat Müziği, Halk Müziği, Mehter Müziği ve Tasavvuf Müziği ) bestelenmiştir.

İki yüz elli bin insanımızın canını vererek zaferle taçlandırdığı bu savaş, şüphesiz Türk târihinin gurur kaynaklarından biridir. Bu zafer, şehit ve gâzilerimizin Türk Milletine armağanıdır. Bundan dolayı bestenin adı Bergüzâr-ı Çanakkale olmuştur. Çanakkale Zaferi, şehit ve gâzilerimizin bize armağanı, bu beste de bizden şehit ve gâzilerimize armağandır.

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.