27,3 TL
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Timaş Çocuk
27,30 TL
+
Timaş Çocuk
23,10 TL
50,40 TL
Timaş Çocuk
27,30 TL
+
Timaş Çocuk
30,40 TL
57,70 TL
Timaş Çocuk
27,30 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
19,55 TL
46,85 TL
Timaş Çocuk
27,30 TL
+
Can Çocuk Yayınları
39,00 TL
66,30 TL

Benim Zürafam Uçabilir Kitap Açıklaması

 

Benim Zürafam Uçabilir, çocukların yaratıcı yönünü geliştirmesinin yanı sıra yeteneklerini keşfetmelerini sağlaması açısından önemli bir kitap. Dış tasarımı ile ilköğretim çağındaki çocuklara hitap eder gibi görünen kitap, ebeveynlerin ve öğretmenlerin de sıklıkla başvurabileceği bir eser. Gelin, kitabın içeriğine kısaca değinelim.

 

"Benim Zürafam Uçabilir" adlı kitabı neden okumalısınız?

6-10 yaş grubu okul çağındaki çocuklar için uygun bir eser olan Benim Zürafam Uçabilir, bir öğretmenin öğrencisine özgür dünyasında önayak olmasından bahsediyor. Kitapta resim çizmeyi çok seven Moni'nin yaratıcılığı ve resim öğretmeninin desteği, bir hayvan çizimi üzerinden ele alınıyor. Arkadaşlarının yaptığı gibi zürafa çizmeyi bilmeyen bir çocuğu cesaretlendirmenin mümkün olduğunu gösteren öğretmen, farklı bir çizim yapıyor. Acaba öğretmenin çizdiği zürafa neye benziyor? İnsanlar nasıl farklıysa hayal dünyalarından çıkan resimlerin de farklı olabileceğini söyleyen öğretmen, Moni'yi ikna etmeyi başarıyor. Ona, çizdiği zürafanın özel bir zürafa olacağını ve hayal gücü sayesinde zürafayı gerçekleştirebileceğini anlatıyor. Hayal gücünü özgür bırakan Moni; bunun sonucunda uçabilen ve aşçılık, pilotluk gibi farklı meslek gruplarından zürafalar çiziyor. Bakalım Moni'nin hayalindeki zürafalar, günlük yaşamda kendisini nasıl gösteriyor? Moni düşüncelerine saygı duyulan bir karakter olduğu için fikirlerini çizimlerine özgürce aktarmayı başarıyor. Ayrıca Moni, hayallerine kavuşma yolunda arkadaşlarına da yardımcı oluyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

2022 yılında Benim Zürafam Uçabilir isimli, ödüllü bir resim yarışması düzenlendiğini biliyor muydunuz? Üstelik ilk üçe giren çocukların resimlerinin kitapla aynı ismi taşıyacak özel bir animasyon filminde kullanılacağı belirtilir. Timaş Çocuk Yayınevi'nden çıkan Benim Zürafam Uçabilir kitabının yazarı Mert Arık, yaratıcı zürafa resimlerinin çizeri ise Hüseyin Sönmezay. İlk olarak 2021 yılında yayımlanan kitap, 64 sayfadan oluşur. Yetişkinler, çocuğu belli bir kalıba uydurmaya çalışsa da çocuğun gelişiminin özgürlüğüyle doğru orantılı olduğu konusu etrafında şekillenen kitap, birçok mesaj barındırır. Okulda yapılan etkinlikler, çocuğun hayal gücünü geliştirdiği ve yaratıcılığını desteklediği için bu sayede çocuk, düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilir. Çocuğu özgür bırakmak, içindeki cevheri de ortaya çıkarır. Bu eylemleri gerçekleştirirken çocuğun kendisini keşfetmesine ve hayal gücünü harekete geçirmesine olanak tanıyan öğretmen, kritik bir faktör olarak görülür. Benim Zürafam Uçabilir kitabı, öğretmenin bu konudaki rolünü vurgulaması açısından oldukça önemli bir eser.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Benim Zürafam Uçabilir kitabını okuduktan sonra dilerseniz yazarın Kırmızı Yanak Güneşini Arıyor ve Süper Böcek Kıtkıt isimli diğer çocuk kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.06.2022

Harika

Oğlum çok severek okudu bakış açısıni çok begendim

07.03.2022

Uçalım :)

Çok severek okuduğumuz bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.