3,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!
11,9 TL
17,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Benim Gözümden Dünya'da, Albert Einstein'ın hayata, yaşadığı dünyaya ve bilimsel çalışmalarına dair görüşlerini bulacaksınız. Büyüleyici, esprili ve zekice gözlemler, büyük bir kalbi ve az rastlanır bir aklı açığa vuran samimi itiraflar...Benim Gözümden Dünya, bu özel kişiliği, kendi yazdığı ya da başkası tarafından kaleme alınan hiçbir kitapla kıyaslanmayacak bir açıklıkta gözler önüne seriyor. Einstein insanlığa, yardımlaşmanın hakim olduğu barış dolu bir dünyaya ve bilimin yüce amaçlarına inanıyordu.  "İyi ve Kötü", "Din ve Bilim", "Aktif Pasifizm", "Hıristiyanlık ve Yahudilik" , "Azınlıklar" ve "Bir Arap'a Mektup" gibi farklı konu başlıklarının ele alındığı Benim Gözümden Dünya, işte bu inançların savunması niteliğindedir.

"İnsanın gerçek değeri kendi kendisinden özgürleşmeyi ne ölçüde ve ne anlamda becerebildiği ile belirlenir."

-Albert Einstein-

 
 
 

 

Puanlamalar

%33,3
%33,3
%25
%8,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.08.2019

Zaman kaybı

Beklediğim gibi değildi.Bilim adına büyük şeyler başarınca bir insanın her konuda iyi olabileceğini düşünmek büyük bir hata.Kitap içerisinde ismi unutulmuş kişilere yazdığı mektup niteliğinde yazılar var, kitap içerisinde ne arıyorlar hiçbir şey anlayamadım.Ayrıca din hakkında yorumları yeterli bilgiye sahip olmadan yapılmış.Din konusunda sanki Newton da kendisi gibi düşünüyormuş gibi yazmış oysaki Newton hayatının büyük bir kısmında İncil'de gizli mesajlar olduğunu düşünüp İsa'nın 2.hayatı hakkında bilgiler aramıştır.Benim için zaman kaybıydı.

03.11.2018

bir dahinin hayatı algılama şekli

Einstein gibi 20. yüzyıla damgasını vurmuş bir bilim insanın, dönemin  toplumsal gelişmelerine ve hayata dair görüşlerini içeren güzel bir kitap. bu kitap benim bir kaç konu hakkında tekrar düşünmeye sevk etti ve bakış açımı değiştirdi. sizde de olumlu etkiler bırakacağını ümit ederek, kitabı tavsiye ediyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız