19,5 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Benim Eğitimim Kitap Açıklaması

 


Burroughs'un rüyalarına yolculuk...

Benim Eğitimim'de, Beat Kuşağı'nın önde gelen ismi, kurgunun en keskin, en tuhaf zekâlarından biri, içorgansal, kâbus gibi düzyazıların yazarı William S. Burroughs bilinçaltının otobiyografisini sunuyor. Düşlerinde "Ölüler Ülkesi"ne gidiyor, yitik eski arkadaşlarının yasını tutup onları diriltiyor, idama mahkûm oluyor, suyun üzerinde yürüyor; uyuşturucu, seks ve yolculuk düşleri görürken, mekânlar ve yaratıklar, hem kitaplarının hem uykularının arasında dolaşıp duruyor.

Burroughs'un yazarlık, resim, bilinç ve yaratıcılık üzerine düşüncelerinin kışkırtıcı bir şekilde canlandığı Benim Eğitimim, çarpıcı ve iğneleyici olduğu kadar büyük bir yazarın düşünce dünyasının derinliklerinin açığa çıktığı bir yolculuk da.Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.08.2020

farklı bir üslup

Burroughs edebiyata yaklaşımı diğer edebiyatçılardan farklı. Yeni üsluplar görmek isteyenler için değerli...

16.11.2012

Zırvalık

Saçmalık, baştan sona zırvalık. Tek bir kurgu yok. Burroughs´un rüyalarını yalın bir şekilde okurken hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Sadece hastalıklı bir bilinçaltının dışa vurumunu görüyorsunuz ve bu kadar çok anlamsız rüyayı okumanın tamamen bir vakit kaybı olduğunu daha 25. sayfada hissetmeye başlıyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.