3,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
16,85 TL
29,0 TL %42
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz Kitap Açıklaması

“Ben bu dünyanın düzenini değiştirecek olanım. Kahramanlarınızı öldürmeye geldim. Çünkü nerede bir kahraman varsa orada zulüm de vardır. Zulmü meşrulaştırma çabalarıdır tüm kahramanlık hikâyeleri. Kahramanlarınızı öldürün. Ya da bırakın bunu sizin yerinize ben yapayım. Ama öncelikle, fazla akbili olan var mı?”

 

Belki de hayat, bir şeylere yetişmeye çalışırken kaçırdığımız anların toplamıydı. Bir durup düşünsek yaşamın sırrına erecektik belki. Yahut kafayı sıyıracaktık kendimizi dinlemekten. Caddelerde gezinirken üzerimize üzerimize gelen insan selinde boğulmamak için saptığımız ara sokak denize çıkacaktı da, “Oh be,” diyecektik, “dünya varmış.” Hayatın kıymetini anlayacaktık iki deniz gördük diye. Sonra biz ne olduğunu idrak edemeden yol uzadıkça uzayacaktı da kendimizi bırakamayacaktık bir kenarda. Düşüncelerimiz, duygularımız, aşklarımız, ümitlerimiz ile yürüyecektik. Heyecan mı? Kim kaybetmiş ki biz bulalım heyecanı? Ümidimiz yeter bize. Hiç bilmediğimiz yerlere girecek, varlığından bile haberdar olmadığımız hayatlara dahil olacaktık. Görmezden geldiklerimizle göz göze gelecektik. Duymak istemediklerimizi bağıracaktı şehir. Karşılaştığımız durumlar bizi bazı bazı güldürürken bazı bazı içimizi titretecekti. “Ah be,” derken bulacaktık kendimizi.

 

İşte Burak Aksak’ın kaleme aldığı öykülerden oluşan Ben Orada Değildim Üstelik Siz de Yoktunuz’u okurken İstanbul’u bir binanın çatısından seyrediyor hissine kapılacak, birbirinden farklı karakterlerle oturup uzun uzun sohbet etmek isteyecek, daha önce kaçtığınız, görmezden geldiğiniz her şeyle yüzleşeceksiniz!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%23,1
%61,5
%7,7
%0
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.06.2020

Güzel Kitap

Burak Aksak'ın nasıl bir yazar olduğunu leyla ile mecnun'un senaristliğini yaptığı dönemden biliyoruz.Bu yüzden hiç kuşku duymadan kitaplarını alıyor ve zevkle okuyorum.Herkese kaleminden çıkanları okumasını tavsiye ederim,sevgiler.

17.06.2020

Burak Aksak Başkadır

Sadece yazarının adıyla aldığım kitap çünkü Burak yazmışsa ben zevkle okurum.

08.06.2020

Harika

Bir solukta okuyacağınız enfes bir kitap. kresinlikle tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.