22,75 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bekçi Amos'un Hastalandığı Gün Kitap Açıklaması

 

Ebeveyn olmanın en eğlenceli yanlarından biri de çocuk kitaplarının sımsıcak ve neşeli dünyasında vakit geçirebilmek değil midir? Çocukları dünya ile tanıştırmanın ilk adımlarından olan neşeli ve eğitici kitaplar; yetişkinlerin de kalplerini sıcacık sararak en temiz, en güzel duygularına dokunuyor. İçinizi ısıtan, yüzünüzde kocaman bir gülümsemeye sebep olan Bekçi Amos'un Hastalandığı Gün adlı hikâye, çocuklarınıza seçeceğiniz en güzel eserler arasında olmaya aday. Philip C. Stead tarafından kaleme alınan, sevimli resimleri ile dikkatleri çeken bu kitabı kısaca inceleyelim.

 

''Bekçi Amos'un Hastalandığı Gün'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Philip C. Stead'in kaleme aldığı Bekçi Amos'un Hastalandığı Gün; sade ve akıcı dili ile çocukların dikkatini çekerken, içerisinde yer alan çizimleri ile de büyük ilgi uyandırıyor. Toplam 36 sayfadan oluşan bu kitap, her yaş grubundaki çocuklar ve hatta yetişkinler tarafından keyifle okunabilir. Kitapta çocuklara; iyiliği, diğerkâmlığı, canlı ya da cansız her varlığın hakkını gözetmeyi ve hayvan sevgisini aşılamaya yardımcı olacak Bekçi Amos'un örnek yaşamı ile karşılaşıyorsunuz. Bekçi Amos; tek başına yaşayan, hayvanat bahçesinde çalışan, her gün aynı saatte işine giden, aynı zamanda hayvanat bahçesindeki hayvan arkadaşlarının ihtiyaçlarını keyifle ve incelikle karşılayan yaşlı, sevimli bir adam. Bir gün, beklenmedik şekilde hastalandığı için işe gidemeyen Bekçi Amos'u, hasta yatağında bir sürpriz bekliyor! Her gün tek tek ilgilendiği hayvan dostları onu ziyarete geliyor ve her biri ayrı ayrı ilgilenerek vefalarını gösteriyorlar. Bu keyifli ve sımsıcak derslerle dolu kitabı tekrar tekrar hiç sıkılmadan okuyabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitabın içeriği kadar ilgi çeken sevimli çizimlerini, Philip C. Stead'in eşi Erin E. Stead'in yaptığını biliyor muydunuz? Eser; Erin E. Stead'in ksilografi, yani ahşap baskı tekniği ile hayvanları oluşturmasının ardından, Philip C. Stead'in metni kaleme alması ile tamamlanır. Bekçi Amos'un Hastanlandığı Gün, 2010 yılında New York Times tarafından En İyi Çocuk Kitabı seçilir ve 2011 yılında Caldecott Madalyası alır. Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan Bekçi Amos'un Hastalandığı Gün adlı kitap, Esin Uslu tarafından Türkçeye çevrilir. Her okuduğunuzda sizleri aynı heyecanla ve aynı samimiyetle kucaklayan; çocuklarınıza görsel bir şölen yaşatan Bekçi Amos'un sımsıcak hikayesi ile bir an evvel tanışmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bekçi Amos'un Hastalandığı Gün adlı eseri beğendiyseniz, Philip C. Stead'in; Sebastian ve Balonu ile Çok Özel Pasta adlı kitaplarını da incelemek isteyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.02.2021

nefis bir kitap

çok duygusal çok naif

13.02.2021

Çok Güzel Bir Hikaye

Çok etkileyici bir hikaye... Çizimler de muhteşem!

30.01.2021

Çok güzel Bi kitap!

Çok güzel Bi kitap. Yazıları, resimleri. 14aylık çocuğum çok seviyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.