0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
25,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Elinizde tuttuğunuz bu kitabın temel amacı, denge döviz kuru çeşitleri ve denge döviz kuru hesaplamaları konusunda süregelen tartışmalara yapısal kırılmalı panel testi yardımı ile yeni bir boyut kazandırmaktır. Denge döviz kurundan sapmayı Türkiye ve Bricsülkeleri 1995-2005 yılları için inceleyip sapmanın ekonomik performans üzerindeki etkisi araştırılmıştır. Denge düzeyinin hesaplanmasında uzun vade denge kuru ifade eden Davranışsal Denge Döviz Kuru Beer modelinden yararlanılmıştır.

Denge döviz kuru özelinde yapılan çalışmalar incelendiğinde denge düzeyinin uzun dönemli değerinin belirlenmesinden daha ziyade, geleneksel modellerle kısa dönemli hesaplamaların ağırlıklı olduğu gözlenmiştir. Bu nedenle, bu çalışmada, Türkiye ve Brics ülkeleri uzun dönemli denge döviz kuru hesaplanmıştır. Beer'den sapmaların Doğu Asya krizi, ,seçili ülkelerin kendi krizleri, 2008 global krizi ve sonrasındaki genişleyici para politikasının etkilerini ve ülke bazlı konjonkturel durumları yansıtan bilgiler verdiği sonucuna ulaşılmıştır. Bu bağlamda BEER’den sapmanın krizlere dair bir öncül olabileceği sonucuna ulaşılmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.