63,65 TL
Standart Teslimat : 27 Mart - 30 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Beden Dili Kitap Açıklaması

 

İnsanların sadece sözlerine değil aynı zamanda mimiklerine, el ve beden hareketlerine de önem veriyorsanız söylenenin arkasında bir anlam arıyor olabilirsiniz. Bir kişisel gelişim kitabı olarak kaleme alınan ve insanları karakterlerine göre sınıflandırarak anlatan yazar Joe Navarro'nun Beden Dili yapıtı, oldukça incelikli bir eser. Beden Dili'ni okuyup bitirince diyaloglarınızda muhatabınızın anlatmak istediğinden çok daha fazlasını yansıttığını ve bunun farkında bile olmadığını anlayacaksınız. Joe Navarro'nun Beden Dili kitabı, yetişkinler için hazırlanmış bir eser. Aynı zamanda kitap; siyasal iletişim alanında çalışma yürütenler, psikologlar, gazeteciler ve toplum önünde olan hemen herkes için bir baş ucu kitabı.

 

"Beden Dili" adlı kitabı neden okumalısınız?

Beden Dili, ihtiyaç duyduğunuz her an elinizin altında olması gereken bir kitap. Sık sık röportaj veren biriyseniz, bir siyasetçinin veya iş insanının danışmanlığını yapıyorsanız, insanları asiste eden bir pozisyonda çalışıyorsanız Beden Dili; iyice okumanız ve özümsemeniz gereken, olmazsa olmaz bir eser. Bunların ötesinde kendi beden dilinize hakim olma konusunda sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız Beden Dili yine en büyük yardımcınız oluyor. Ayrıca bu eserle öğretmenler de öğrencilerin beden dilini doğru bir şekilde okuyarak onlara karşı tavır geliştirebiliyor ve çok daha etkin bir konuma gelebiliyor. İşi insan olan herkese faydası dokunan Beden Dili, belki de hiç farkına varamadığınız hareketlerin anlamlarını sizlere açıklıyor. Joe Navarro, kitabında başlıklar hâlinde tüm karakter yapılarını ve onlara göre oluşan beden dilini anlatarak geniş bir yelpazede birçok insana yardımcı oluyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kişisel gelişim kitapları söz konusu olduğunda Türkiye'nin önde gelen yayınevlerinden biri olan Alfa Yayıncılık'tan çıkan Beden Dili kitabı, Türkçeye Taylan Taftaf tarafından çevrilir. Grafikler ise Gökhan Burhan imzası taşır. İlk olarak 2008 yılında basılan kitap, 300 sayfadan oluşur. Kitapta beden dili, alt başlıklara ayrılarak ustaca ve ince bir işçilikle anlatılır. Eski bir FBI ajanı olan Joe Navarro; Küba'nın hareketli dönemlerinde, 1953 yılında dünyaya gelir. FBI'ın Davranış Analizi Programı'nın kurucularından olan Navarro'nun Beden Dili kitabını deneyimlerinden yola çıkarak anlattığı hemen anlaşılır. Kitabı bitirdikten sonra konuyu perçinlemek isterseniz 2009-2011 yılları arasında yayınlanan "Lie to Me" (IMDb: 8.0) dizisine bakabilirsiniz. İzleyici bu dizide bir FBI ajanının suçluları beden dilini okuma yeteneğiyle sorgularken yaşadıklarına şahit olur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Beden Dili ilginizi çektiyse yine Joe Navarro'nun merakla okuyacağınız Tehlikeli İnsanların Beden Dili adlı eserine bakabilirsiniz. Bu kapsamında önerilebilecek bir diğer kitap ise Paul Ekman'ın 2012 yılında basılan Yalan Söylediğimi Nasıl Anladın? isimli eseri. Son olarak Joe-Ellan Dimtirius'un İnsanları Okumak kitabına da bir şans vermenizi öneriyoruz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.12.2020

Efsane

Çok iyi ve çok zihin açıcı bir kitap. Tavsiye ederim.

14.12.2020

Okumaya Değer

Bir çok yerde tavsiye ediliyor. Beden dilini önemseyenlerin okuması gerek sanırım.

10.12.2020

Öneriyorum

Bence okunması gereken kitaplardan

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.